Jak przyciągnąć szczęście – recenzja książki

365 pomysłów na to, jak sprawić, by w naszym życiu pojawiło się więcej szczęścia – o tym przeczytacie w dzisiejszej recenzji Łukasza Woźniaka. Recenzja tyczy się książki Jak Przyciągnąć Szczęście? Richarda Webstera.

Ludzie od zawsze poszukiwali powodzenia w życiu – przesądy czy przedmioty, którym przypisywało się określone właściwości, występowały już w starożytnych cywilizacjach. Wszelakie sposoby, aby przyciągnąć szczęście dalej tkwią w świadomości wielu ludzi! Zapewne każdy z nas zna kogoś, kto ma swój „szczęśliwy talizman” – a może sami taki posiadamy?

Jak to jednak naprawdę działa? Czy posiadanie przy sobie słonika na szczęście lub znalezienie czterolistnej koniczyny rzeczywiście jakoś na nas wpłynie? Jak udowadnia nam książka Richarda Webstera – częściowo tak! Wszystko kryje się w mocy pozytywnej intencji, energii i oddziaływania danej rzeczy na nas samych.

Richard Webster jest znany wielu czytelnikom. Lubię książki tego autora, bo przekazuje on sporo konkretnej wiedzy, pisząc jednocześnie w bardzo przyjemny, pozytywny sposób. Illuminatio, wydając publikację Jak Przyciągnąć Szczęście? zrobiło jak zwykle dobrą robotę – książka prezentuje się bardzo dobrze. A dodatkowo jest ona ciekawa i świetnie się ją czyta: był to dobry wybór!

Sposób na szczęście

Widząc po raz pierwszy podtytuł tej książki, pomyślałem, że być może będzie to 365 przypadkowo złożonych porad, z których tylko część będzie warta uwagi. Tymczasem książka pokazała coś innego: wszystkie sposoby są ułożone według kategorii, a autor oprócz samych wskazówek sporo wyjaśnia, wprowadzając nas w każdy rozdział.

Co charakterystyczne dla Webstera, już po pierwszych stronach zachęcił mnie on do czytania dalej. Na początku wyjaśniona została kwestia szczęścia. Chodzi tutaj o powodzenie w życiu (ang. luck), które jest dość przydatne i często zaskakujące – ale mamy na nie jakiś wpływ.

Przede wszystkim, uważam, że powodzenie jest przyciągane przez pozytywne nastawienie. Wielokrotnie się przekonałem, że kiedy się narzeka i skupia na problemach, jedyne co przyciągamy, to jeszcze gorsze sytuacje i ludzi. Tymczasem bycie optymistycznym, dobrym dla innych i otwartym na zmiany wydaje się przyciągać do nas na wszelkie szczęśliwe zbiegi okoliczności.

Właśnie o czymś podobnym mówi pierwsza część książki Jak Przyciągnąć Szczęście. Jest to 59 krótkich lekcji życiowych, które zmieniają nasze nastawienie i nas samych. Jak mówi autor, taka transformacja jest potrzebna, aby być nie tylko szczęśliwym życiowo, ale także przyciągać powodzenie (będące przecież tematem tej książki). Ta część była moją ulubioną, bo jest najbardziej bliska życiu – i działa w każdym przypadku!

Później przechodzimy do bardziej „materialnych” sposobów przyciągania szczęścia. Co uważam na ten temat? Myślę, że wszystko, co pomaga nam czuć pozytywną energię, pewność siebie i radość – jest warte uwagi. Jak zaznacza autor, czasami siła tkwi nie w samym szczęśliwym przedmiocie, ale w tym, jak on na nas wpływa. I nawet, jeśli czasami odnosimy się do tego sceptycznie, warto chociaż spróbować!

Sposób na szczęście 2

W kolejnych rozdziałach Richard Webster również „daje radę”. Wymieniając różne wskazówki, w logiczny sposób je objaśnia, sięga też do różnych tradycji. Moim zdaniem, do najciekawszych rozdziałów należał ten z „szczęśliwymi słowami”. Nasza mowa ma swoją wibrację, dlatego też powinniśmy uważać na to, co mówimy i dobierać raczej pozytywne słowa.

Spodobał mi się rozdział z wymienionymi kamieniami szlachetnymi. Sam bardzo je lubię, bo one także mają swoją energię, którą da się odczuć i która na nas oddziałuje. Do gustu przypadły mi też objaśnienia pór roku, miesięcy, a także liczb. To jednak tylko moje ulubione – pozostałe sposoby również świetnie się czytało, a o wielu z nich wcześniej nie słyszałem.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z przeczytania książki Jak Przyciągnąć Szczęście?. Choć nie wszystkich wymienionych tu sposobów użyję w moim życiu, to samo czytanie o nich było bardzo ciekawe. Myślę, że byłby to ciekawy prezent lub po prostu miła lektura na wolny czas. Nie tylko zapoznaje nas z różnymi zwyczajami, ale także zmienia sposób myślenie na ich temat. Jest to lekka, interesująca i bardzo pozytywna publikacja, którą zdecydowanie polecam!

Książkę „Jak Przyciągnąć Szczęście?” można zakupić tutaj:

9788364645600

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...