Maciej Skrzątek – Wróżbita Maciej – i jego „Życie zapisane w kartach”

Maciej Skrzątek, znany jako wróżbita Maciej, najskuteczniejszy i najpopularniejszy wróżbita w kraju, wydał książkę: „Życie zapisane w kartach. Tarot według wróżbity Macieja”. Wróżbita Maciej dla swoich fanów zaprojektował również autorską talię 22 kart Wielkich Arkan. Książka dostępna jest samodzielnie, jak również w zestawie z talią kart.

blogos00001

Zestaw książki „Życie zapisane w kartach” z kartami zapakowany jest w twarde, kartonowe pudełko. Jest idealnym pomysłem na prezent dla każdej osoby, która ogląda Wróżbitę Macieja w telewizji ezoterycznej i słucha jego interpretacji, by nauczyć się znaczenia poszczególnych kart i ich powiązań.

blooog0002Książkę rozpoczyna rozdział o znaczeniu kart Tarota. Duże, czarno-białe zdjęcia pokazują karty talii „Tarot WM” – czyli Tarota wróża Macieja. Opis jednej karty zajmuje zwykle 3-4 strony. Już we wstępie zamieszczony został jeden rozkład kart z opisem znaczenia danych pozycji.

glupiec

Po 100 stronach książki opisującej znaczenia kart rozpoczyna się właściwa część opisująca życie Wróżbity Macieja. Opowiada o swojej drodze przez życie, o tym, co go motywuje, dlaczego zdecydował się wróżyć. W swoją opowieść wplata kolejne Wielkie Arkana, co szczególnie osobom poznającym znaczenia kart bardzo ułatwi naukę.

By wam ułatwić pierwszą przygodę z tarotem, w swoje wspomnienia wplotłem nazwy kart, które w danym momencie odzwierciedlały to, co działo się albo na zewnątrz mnie, albo wewnątrz. To ważne, byście zwrócili na to uwagę, ponieważ tarot z równą precyzją pokazuje zdarzenia, jakim podlegamy, i nasze stany duchowe.

blog0001

Karty są trochę większe od rozmiaru standardowych talii Tarota, mają wymiar 8,0 x 14,0 cm. Na koszulce kart znajdują się litery WM nadrukowane taką czcionką, że podczas wróżenia widać od razu pozycję karty w rozkładzie – czy jest prosta czy odwrócona.

karty

Obrazy na kartach są przyjemne w odbiorze, w ciepłych barwach. Osobiście nie przypadła mi do gustu karta Kapłanki, karta Maga zwraca uwagę tylko na jeden z jego aspektów: manipulację, jednak każda talia pokazuje zrozumienie i punkt widzenia swojego autora, i to właśnie jest cenne w korzystaniu z różnych talii – rozszerza się nasz poziom zrozumienia. Książkę „Życie zapisane w kartach” przeczytam z przyjemnością, i z ciekawością :)

Książkę Macieja Skrzątka, również w zestawie z talią 22 autorskich kart Wielkich Arkan, zamówisz TUTAJ >>

zamow

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,25 z 5)
Loading...