Czy słyszysz echa przeszłych wcieleń?

Jeśli interesuje Cię temat reinkarnacji, nie pomiń książki Echa poprzednich wcieleń Judith Marshall (autorki innego, bardzo pozytywnego tytułu, Rozmowy z aniołami). Judith nie jest zawodowym medium, ale od dawna bada ten temat i ma wiele osobistych doświadczeń i przebłysków z poprzednich inkarnacji, które potwierdzili jej zawodowi media obdarzeni darem jasnowidzenia. W książce dzieli się z nami tymi informacjami i podaje ćwiczenia, które pogłębią naszą wiedzę na temat naszych poprzednich wcieleń.

MAILINGReinkarnacja to pogląd, według którego dusza, bądź świadomość, po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja – wcielenie i przedrostka re-, oznaczającego powtórzenie czegoś, dosłownie oznacza powtórne wcielenie. Największym pragnieniem duszy jest poznać siebie w sposób doświadczalny.

Dusza generuje liczne „niedoskonałe” osobowości/okresy życia w świecie fizycznym, aby poznać siebie jako doskonałą i doświadczyć jedności z innymi i z energią boską. Podczas danego okresu życia osobowość pobiera lekcje, a każde z tych doświadczeń odciska się w pamięci duszy i jest magazynowane w kronikach Akaszy, będących sumą wszelkich informacji – zarówno historii, jak i doświadczeń – we wszechświecie. Nasze dusze tworzą, współtworzą i odtwarzają siebie w każdym wcieleniu i poprzez wszystkie wcielenia.

spiral-of-lifeSny, wspomnienia, trudne do wytłumaczenia silne reakcje na ludzi i miejsca, wizje oraz przeskoki w świadomości lub w czasie to tylko przykłady na to, jak mogą przypominać Ci się Twoje przeszłe wcielenia. A co może dać odkrycie poprzednich inkarnacji?

Odkrywanie tych zapomnianych powiązań może ci pomóc lepiej zrozumieć to, kim dzisiaj jesteś, jeśli chodzi o twoje pragnienia, obawy, karierę, związki. Poprzednie wcielenia nie tylko podsycają nasze dzisiejsze emocje, ale również naszą fascynację niektórymi ludźmi i miejscami. Powodują też występowanie doświadczeń paranormalnych, choć ich prawdziwe znaczenie bywa jasne dopiero z perspektywy czasu. Poznanie szczegółów tamtych wcieleń może ci pomóc połączyć pewne rzeczy w całość.

Czy poznanie wcześniejszych wcieleń jest niezbędne dla naszego rozwoju duchowego? Wydaje mi się, że nie – nie musimy znać tego, jak żyliśmy w innych życiach. Nie bez przyczyny zapominamy o nich wcielając się ponownie. Naszym zadaniem jest żyć tu i teraz, wykonać misje na aktualne wcielenie, a informacje z poprzednich inkarnacji mogą nas w tym rozpraszać. Jednak z czasem może pojawić się w nas silna chęć ich poznania, stajemy się gotowi na wszystkie informacje, które zwiększą naszą świadomość. To ogromnie ciekawy temat. A może sam masz już przebłyski wspomnień z poprzednich wcieleń? Jeśli tak, czy pomogły Ci w zrozumieniu czegoś istotnego?

Więcej informacji i praktycznych porad przeplatanych z opisem osobistych przeżyć autorki, znajdziesz w książce Echa przeszłych wcieleń >>

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...