„Zsokowani’” – recenzja książki

pijmy soki!Niedawno zaczęła się wiosna, a ta pora roku zawsze zachęca do zmiany diety na zdrowszą. Często wystarczy po prostu usunąć produkty pełne soli, szkodliwych tłuszczów lub przetworzonych cukrów. Idealną alternatywą dla nich są produkty naturalne, zawierające w sobie wszystko, czego potrzebujemy do zdrowego życia. Taką propozycją powrotu do natury są, zdaniem autorów książki Zsokowani, soki owocowo – warzywne, smoothies i koktajle.

Generalnie, „moda” na odchodzenie od słodzonych i sztucznych napojów na rzecz naturalnych soków zaczęła się już jakiś czas temu. Podobnie jak powracanie społeczeństwa do organicznej i ekologicznej żywności. Jest to bardzo pozytywna zmiana. Jeśli zainteresujemy się samodzielnym robieniem zdrowych napojów – a takie są najlepsze, dają dużo satysfakcji przy przygotowywaniu, a zdrowia i urody przy spożywaniu – wymarzoną książką będzie dla nas pozycja Zsokowani.

Soki i smoothies na zdrowieJest to publikacja wydana przez Vivante, czyli jedną z nowych linii wydawnictwa Illuminatio. Jej autorami są właściciele odnoszącego sukcesy baru z sokami i smoothies „Juice Generation” w Nowym Jorku. Książka zawiera 3 – fazowy program spożywania soków i koktajlów, wiele przepisów, a także wypowiedzi różnych ludzi, w tym aktorów, aktorek i artystów, prowadzących szybki tryb życia i korzystających na co dzień z mocy tych zdrowych i naturalnych napojów.

Smoothies na zdrowie Muszę powiedzieć, że na początku książka ta wcale mnie nie zachęciła. Być może jest tak dlatego, że okładka nie do końca mi się podoba – moim zdaniem zupełnie nie pasuje do wnętrza publikacji. Kiedy dostałem przesyłkę z tą książką, okazało się, że w środku jej oprawa graficzna jest piękna – nowoczesna, kolorowa. Całość jest w dużym formacie, na wysokiej jakości papierze.

Sama treść jest niezwykle bogata w informacje i wskazówki. Autorzy mówią o wszystkim – wyborze odpowiedniego sprzętu i produktów; o różnych owocach, warzywach i przyprawach których można używać do robienia soków i smoothies; o poprawnym wprowadzaniu tych zdrowych elementów do codziennej diety.

Wszystko to jest przeplatane objaśnieniem 3 – fazowego programu, polegającym na stopniowym integrowaniu soków (z coraz większą zawartością zielonych warzyw) w nasze życie. Bardziej istotną cechą książki są same inspiracje i wskazówki do tworzenia koktajli. Publikacja Zsokowani jest pełna przepisów, porad i objaśnień, które pomogą wprowadzić każdego w świat zdrowych napojów.

Korzyści z częstego picia soków i smoothies jest mnóstwo. Zależnie od dobranych składników, pomagają one oczyszczać organizm, dostarczają energii, wzbogacają ciało w witaminy i składniki odżywcze, a także poprawiają cerę. Samo kupowanie różnorodnych świeżych owoców i warzyw, a później delektowanie się połączeniem ich smaków jest cudownym doświadczeniem.

Tak się świetnie złożyło, że jakiś czas przed, gdy otrzymałem książkę Zsokowani, zacząłem się interesować sokami i smoothies. Jeszcze bardziej zainspirowany czytaniem tej publikacji, postanowiłem wyjąć z szafki mój blender, żeby zacząć robić własne koktajle owocowe. To niezwykle proste – wrzucałem do środka jabłka, pomarańcze, marchewki, banany, czy inne produkty, które miałem pod ręką, dodając odrobinę wody. Całość się miksowała, zachowując wszystkie składniki odżywcze, a do gotowego napoju dodawałem orzechy lub bakalie – wszystko to zajmowało nie więcej niż 15 minut.

Smoothies dla zdrowia i urodySmoothies stały się moją ulubioną formą napojów owocowych, bo używa się do nich prawie całych owoców i warzyw. Książka Zsokowani zachęciła mnie jednak do eksperymentowania z różnymi produktami i dodatkami. Przykładowo, nauczyłem się używać więcej niezwykle zdrowych warzyw (jak szpinak i jarmuż). Stosuję się też do innych porad, robię własne koktajle niemal codziennie i muszę przyznać, że świetnie na mnie działają – dają spory zastrzyk energii, a także dobrego nastroju.

Ogółem, bardzo polecam tę książkę wszystkim – bo dodatkowa dawka zdrowia, zwłaszcza tak smaczna i orzeźwiająca, przyda się każdemu. Zsokowani to dużo informacji, wskazówek i inspiracji, a wszystko w pięknej oprawie graficznej. Zdecydowanie zachęcam do przeczytania oraz – przede wszystkim – wprowadzenia cudownego nawyku picia soków i smoothies w swoje życie.

Książkę „Zsokowani” można kupić w sklepie CzaryMary:Książka Zsokowani

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...