Czym są czakry?

Czakry są ośrodkami energii w ciele eterycznym znajdującymi się najbliżej ciała fizycznego. Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu, świętego języka Hindusów, i oznacza świetliste koło. Nazwa nawiązuje do sposobu funkcjonowania tych wirujących i obracających się dookoła ośrodków energetycznych, kierujących przepływającą przez nie energię do naszego organizmu.

W ciele eterycznym istnieje 7 głównych czakr oraz 21 mniejszych. Są nimi również punkty akupunkturowe. Przepływająca przez ciało fizyczne energia pochodzi z Ziemi oraz z odległych części Kosmosu, a czakry są przewodnikami energii z tych dwóch źródeł. Ich zadaniem jest podtrzymywanie przy życiu ciała fizycznego, dostarczają ciału energii i sił życiowych dla każdego z narządów.

chakras_01

Pierwsza czakra – podstawy – jest umieszczona u podstawy kręgosłupa, kolejne leżą coraz wyżej i rozprowadzają energię po zwojach nerwowych rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa, aż do czakry korony na czubku głowy.

Czakry pośredniczą w przepływie energii z ciała eterycznego do wydzielających hormony gruczołów dokrewnych ciała fizycznego. Funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych w naszym organizmie zależy od różnych, związanych z czakrami hormonów, do których należą:

  • związane z czakrą podstawy: hormony kory i rdzenia nadnerczy, wytwarzane przez gruczoł nadnerczowy;
  • związane z czakrą sakralną: hormony kobiece i męskie, produkowane przez jajniki u kobiet oraz jada u mężczyzn, takie jak estrogeny i androgeny oraz hormony folikulotropowe;
  • związane z czakrą splotu słonecznego: pankreatyna, gastryna oraz hormony jelitowe, wytwarzane przez trzustkę;
  • związane z czakrą serca: hormony grasicy, wspierające odporność we wczesnych latach życia, produkowane przez gruczoł grasicy;
  • związane z czakrą gardła: hormony tarczycy, wytwarzane przez gruczoł tarczycy;
  • związane z czakrą trzeciego oka: hormony przysadki, wpływające na wzrost i rozwój drugorzędnych cech płciowych, wytwarzane przez płaty gruczołu przysadki;
  • związane z czakrą korony: melatonina oraz hormony regulujące cykle, wytwarzane przez gruczoł szyszynki.

Rozmiar czakr zależy od naszego wieku. W momencie narodzin ich obwód może wynosić kilka centymetrów, by później rozrosnąć się w ogromne i szerokie świetliste koła. Poniżej podgląd wyglądu czakr z książki „Dłonie pełne światła” A. Brennan.

obraz

Czakry rozwijają się wraz z naszym rozwojem. Gdy poszerzamy świadomość oraz rozwijamy się mentalnie, emocjonalnie i duchowo również nasze czakry poszerzają się i „rozkwitają”.

Wprowadzenie do wiedzy o czakrach pochodzi z książki „Anielska uzdrawiająca moc”, którą znajdziesz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...