Kim są Mistrzowie Wu Li? I dlaczego tańczą?

9788363965570W CzaroMarowej ofercie pojawiła się książka Tańczący Mistrzowie Wu Li Gary’ego Zukava, niezwykle wciągające i wyjątkowo łatwe w odbiorze wprowadzenie do nowej fizyki. Nie potrzebujesz ani matematycznego, ani technicznego przygotowania, by zrozumieć teorie nowej fizyki   dzięki sposobowi, w jaki przedstawia to autor.

Kim są tytułowi Mistrzowie Wu Li? I dlaczego tańczą?

Zwrot Wu Li pochodzi z języka chińskiego i składa się z dwóch sylab. W języku chińskim poszczególne sylaby w obrazowy sposób pokazywać mogą wiele znaczeń. Tym sposobem istnieje w nim ponad osiemdziesiąt różnych „Wu”. Autor podaje przykłady pięciu zestawień sylab Wu Li, które maja jednakową pisownię i wymowę, lecz odmienne znaczenie:

  • Pierwsze „Wu Li” znaczy struktura energii organicznej i jest to chińskie określenie fizyki. „Wu” w tym przypadku znaczy materia lub energia.
  • Drugie „Wu Li” znaczy moja droga. Tutaj „Wu” znaczy mój lub ja.
  • Trzecie „Wu Li” znaczy nonsens. „Wu” tutaj znaczy próżnia lub niebyt.
  • Czwarte „Wu Li” znaczy trzymam się swoich poglądów. Sylaba „Wu” znaczy zaciskać pięść lub trzymać coś w dłoni.
  • Piąte „Wu Li” znaczy oświecenie. „Wu” oznacza tutaj oświecenie lub moje serce/mój umysł.

Podsumowując:Wu_Li_small

Wu Li = FIZYKA
Wu Li = struktura energii organicznej
Wu Li = moja droga
Wu Li = nonsens
Wu Li = oświecenie

Dzięki Wu Li – chińskiemu określeniu fizyki – autor próbuje zwrócić naszą uwagę na to, że fizyka jest czymś znacznie więcej, niż może nam się wydawać, że jej zrozumienie daje nam poznanie, które prowadzić może do oświecenia.

W książce Tańczący Mistrzowie Wu Li autor objaśnia nam fizykę kwantową i teorię względności bez posługiwania się matematycznymi dowodami. Jeśli masz przykre wspomnienia związane z matematyką lub zadaniami z fizyki z lat szkolnych, nie obawiaj się tej lektury. Gary Zuckav przedstawi Ci fizykę jako czysty zachwyt.

A kim jest mistrz? Autor zwięźle wyjaśnia: Mistrz to ktoś, kto zaczął przed Tobą. Tym samym mistrzem dla nas staje się osoba, która zdążyła zagłębić się w to, co teraz sam poznajesz. Podstawiam teraz słowo mistrz do nazwy „Wu Li” i otrzymuję kolejne nazwy:

mistrz fizyki,
mistrz struktury organicznej,
mistrz mojej drogi,
mistrz nonsensu,
mistrz oświecenia (lub mistrz mojego serca/mojego umysłu).

Mistrz Wu Li nie będzie na siłę tłumaczył tego, czego jego uczeń nie jest w stanie pojąć. Mistrz Wu Li będzie krążył i tańczył wokół tematu, by uczeń sam odkrył rozwiązanie w nagłym przebłysku olśnienia.

viralpłatek

Mistrzowie Wu Li tańczą, ukazując nam prawa działania Wszechświata.

Książkę „Tańczący Mistrzowie Wu Li” oraz jej dłuższy darmowy fragment znajdziesz TUTAJ >>

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...