Jakie zaklęcia, wróżby i rytuały znajdziesz w książce „Ostara”?

Powitaliśmy wiosnę, przed nami Wielkanoc… Czy owies już w Twoim domu zasadzony? Jeśli nie, wysadź go na gazę, nie do ziemi, bo nie zdąży wyrosnąć na czas! Nie to jednak ma być tematem tego wpisu.

Mam nadzieję, że przyda Ci się dokładny spis zaklęć i rytuałów, które znajdziesz w książce „Ostara„. Teraz właśnie mamy odpowiednią porę roku na ich stosowanie, chociaż część z nich wykonać możesz także w razie potrzeby, na przykład za każdym razem, gdy będziesz potrzebować otwarcia się na coś nowego w swoim życiu.

 Co znajdziesz więc w środku tej bardzo przydanej książki?

 • Pierwszy rozdział pt. Stare praktyki opowiada o historii i tradycji, które zostały zaczerpnięte z mitologii i wierzeń przedchrześcijańskich, a których pozostałości nadal funkcjonują w nowoczesnym nurcie pogaństwa.
 • Rozdział drugi zatytułowany jest Nowe praktyki. Przedstawia praktyki w sposób taki, który stosują nowocześni poganie, świętując swoje sabaty.
 • Następny rozdział zawiera Zaklęcia i wróżby właściwe dla danej pory roku albo zakorzenionych w tradycji ludowej:
  – Zaklęcie na wsparcie w czasie trudnych;
  – Zaklęcie na przywrócenie równowagi życiowej;
  – Wiosna wisi w powietrzu – zaklęcie miłosne;
  – Poświęcanie jajek;
  – Oczyszczanie i wróżby związane z jajkiem;
  – Oomancja – wróżenie z jajek;
  – Floromancja – wróżenie z kwiatów;
  – Dafnomancja – wróżenie z liści laurowych;
  – Wiosenny Tarot na mające nadejść zmiany.
 • Rozdział następny – Receptury i rękodzieło – przedstawia pomysły na udekorowanie domu, praktyczne własnoręcznie wykonane przedmioty oraz przepisy kulinarne, które uwzględniają sezonowe przysmaki.
 • Rozdział Modlitwy i wezwania podaje gotowe przykłady wezwań i modlitw, które możesz zastosować w rytuałach, medytacjach czy podczas prowadzenia dziennika:
  Medytacja dla oceny równowagi życiowej
  Medytacja na nowy początek
  Modlitwa do Boga i Bogini o wprowadzenie równowagi życiowej
  Modlitwa do Bogini o wsparcie w czasie nowych początków
  Krótka inwokacja o współpracę z Boginią podczas sabatu Ostara
  Krótka inwokacja o współpracę z Bogiem podczas sabatu Ostara
  Składanie ofiar
 • Rozdział Rytuały świąteczne przedstawia trzy pełne, rozbudowane rytuały: jeden dla osób praktykujących w pojedynkę, jeden dla par oraz jeden przeznaczony dla grupy ludzi.
 • Na końcu książki znajdziesz kompletną listę odwołań (słów kluczowych) związanych z danym świętem, począwszy od motywów magicznych, a skończywszy na bóstwach, pokarmach, kolorach, symbolach itp.

Ostara” jest pierwszym z ośmiu tytułów, które ukażą się w serii „Sabaty” i w zasadzie każdy z nich będzie posiadać podobny układ treści. Niech Twoje zaklęcia i rytuały zawsze będą skuteczne!

2014-04-02_12-41-08-467782_1000x

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...