„Opowieści z duszą” – recenzja książki

Niedawno ukazała się książka Opowieści z duszą, zbiór krótkich opowiadań z rożnych kultur zebranych przez Rosario Gomez Alfonso. Opowiadania te przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat pokoju, miłości i tolerancji. Rosario wybierała historie tak, by były pełne mądrości i poruszały serce każdego Czytelnika, bez względu na jego pochodzenie, nazwała je „okruszkami Nieba na Ziemi”. Być może właśnie z tego powodu książka ta bardzo szybko stała się bestsellerem w krajach hiszpańskojęzycznych i wciąż tłumaczona jest na inne języki.

book-profile-reading-shine-sun-favim-com-181704W książce Opowieści z duszą znajdziesz ponad 50 opowiadań. Dadzą Ci motywację, gdy stracisz zapał do działania, podtrzymają na duchu w trudnych chwilach, ogrzeją serce i ukoją duszę, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. Dzięki nim spojrzysz na świat z innej perspektywy. Przypomnisz sobie o tym, co jest w życiu naprawdę ważne.

Rosario zadedykowała tę książkę wszystkim Wojownikom Światła tu na Ziemi, którzy oświetlają drogę tym, którzy jeszcze poszukują swojej ścieżki. Opowieści te mają stać się łącznikiem z miłością i światłem w Tobie, i właśnie taki podtytuł nosi ta książka: Świetliste mosty. Historie łączące nas z naszym wewnętrznym światłem.

Sama Rosario mówi o książce:

Czytanie niektórych książek, jak na przykład tej, może nam pomóc połączyć się z głębszymi pokładami w nas samych. Pragniemy zwrócić się do wewnątrz, zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy.

Zauważyłam, że z przyjemnością wracam po raz kolejny do tej samej opowieści… Oczywiście, podzieliłam się kilkoma historiami z książki z bliskimi osobami. Zauważyliśmy, że niby przypadkowo otwarta strona zawierała opowieść, która akurat bardzo odpowiadała aktualnym problemom czytającej jej osoby. Można to potraktować jako przypadek, chociaż w CzaryMary.pl dobrze wiemy, że przypadków w życiu nie ma.

Większość z tych opowieści przypomina terapeutyczne bajki dla dzieci. Wiele z nich, na wzór baśni, przemawia symbolami, mówi o uniwersalnych prawdach i łatwo zapada w pamięć. Czytane ich dziecku przez dorosłego, otwartego na udzielanie dodatkowych odpowiedzi na pytania dziecka, z pewnością odniesie terapeutyczny skutek.

Pod częścią historii z książki Opowieści z duszą Rosario dopisała własny, zwięzły komentarz. Niektóre z jej uwag są równie inspirujące, jak same opowieści, – oceń to sam na podstawie dwóch cytatów poniżej:

Każdy ma wiele do nauczenia się od innych i dużo może innym przekazać. Nie powinniśmy więc nikogo odrzucać, ponieważ może się okazać, że ta istota robi dla nas coś dobrego, a my nie mamy o tym pojęcia.

420527_411074862280316_769331084_n

Buduj mądrze. Twoje obecne życie jest wynikiem twojego nastawienia i wyborów dokonywanych w przeszłości. Twoje jutrzejsze życie będzie wynikiem twojego nastawienia i wyborów, których dokonujesz DZISIAJ!

Na koniec jeszcze kilka słów o polskim wydaniu książki. Format trochę węższy od formatu szkolnego zeszytu A5, miękka lakierowana okładka, bez skrzydełek, kartki w kolorze lekko kremowym. Po przeczytaniu kilku historii trochę żałowałam, że książka nie ma twardej oprawy i okładka szybciej zniszczy się od częstego czytania. Później jednak zauważyłam, że miękka oprawa jest właśnie dużym plusem – książkę można nosić przy sobie w torebce bez zbędnego zwiększania jej wagi.

Czytaj Opowieści z duszą w spokoju przy ulubionej herbacie, na ławce w parku podczas pięknej pogody. Może akurat ktoś przysiądzie się obok i z chęcią wysłucha którejś z tych opowieści, opowieści z duszą.

Książkę „Opowieści z duszą” można kupić TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...