W piątek 20 marca 2015 częściowe zaćmienie Słońca

Najbliższy piątek 20 marca 2015 roku to nie tylko równonoc wiosenna i początek wiosny, to również nów Księżyca w Rybach oraz częściowe zaćmienie Słońca. Zaćmienie Słońca będzie widoczne z całej Polski. Rozpocznie się około godz 9:50, maksimum nastąpi około godz. 10.40, a zakończy się przed godz 12:00. Będziemy mogli podziwiać tarczę słoneczną przesłoniętą przez Księżyc w około 70 procentach!

zacmienie

W tym samym czasie całkowite zaćmienie Słońca będzie można podziwiać z Wysp Owczych, arktycznego archipelagu Svalbard oraz z Morza Norweskiego. W Polsce jednak nie będziemy raczej narzekać na częściowe zaćmienie, bo przesłonięcie tarczy Słońca w 70 procentach też będzie warte obserwacji. Od ostatniego takiego widowiska widocznego z Polski minęły cztery lata, a następne będzie miało miejsce dopiero w 2026 roku.

Magia w czasie zaćmienia Słońca

Zaćmienie Słońca ma miejsce tylko w ciągu dnia na nowiu Księżyca. Oznacza to, że magicznie pracować będziemy z energiami nowiu Księżyca, który odpowiada pozbywaniu się zbędnych rzeczy i odpuszczaniu. To zaćmienie Słońca w znaku Ryb. Zaćmienie Słońca nie musi być dla nas bezpośrednio widoczne, by można było użyć jego energii w magii.

Praca magiczna podczas zaćmienia Słońca przeznaczona jest raczej dla zaawansowanych osób. Aby zrozumieć energię zaćmienia Słońca, powinieneś zrozumieć energię czasu i wszystkich pór roku. Musisz również być w stanie zapanować i skupić się na energii, która bardzo szybko ulega przemianom. Na ten czas przypada równonoc wiosenna. Pewnie będziesz chcieć wykonać rytuał na początek wiosny – skorzystać z zaklęć i rytuałów, które znajdziesz na przykład w książce „Ostara” – możesz wykonać je po zaćmieniu Słońca.

Najlepiej gdy już przed 20 marca rozpoczniesz wiosenne porządki i pozbędziesz się z domu tych rzeczy, które są Ci już niepotrzebne. Zaćmienie Słońca daje dużą energię do zmiany. Skorzystaj z niej i na czas zaćmienia zastanów się, jakie nowe rzeczy chcesz wprowadzić do swojego życia, czego nowego rozpocząć naukę – określ plan działania i od pierwszego dnia wiosny konsekwentnie go realizuj. Efekty swoich działań będziesz oglądać już w czasie kolejnej równonocy – równonocy jesiennej.

Podczas zaćmienia Słońca niektórzy z nas mogą odczuwać potrzebę wyciszenia, inni będą zmagać się będą z niepokojem i poczuciem niepewności. Takie skrajne odczucia mogą następować po sobie, na wzór ruchu wahadła, które po osiągnięciu maksimum wychylenia zaczyna opadać w przeciwnym kierunku.

blog223

Horoskop na 20 marca 2015

Zwróć szczególną uwagę na prognozy astrologiczne na czas zaćmienia Słońca. Jeśli nie sprawdzałeś jeszcze CzaroMarowego Horoskopu na aktualny tydzień, poniżej znajdziesz wskazówki dla swojego znaku Zodiaku.

 • Jeśli jesteś spod znaku Barana, bądź w piątek szczególnie ostrożny. Nie podejmuj w tym dniu ważnych życiowych decyzji, bo przez zaćmienie Słońca trudno Ci będzie ocenić sytuację w prawidłowy sposób. Poczekaj z tym do przyszłego tygodnia, bo wówczas Słońce w Baranie będzie wspierać każdą inicjatywę.
 • Urodzeni w znaku Byka w najbliższy piątek prawdopodobnie będą musieli się kimś zaopiekować. Najlepiej byłoby, gdyby nie próbowali wówczas podejmować się rozwiązywania cudzych problemów, bo zaćmienie Słońca pozbawi ich obiektywizmu. Niech Byki nie pozwalają odbierać sobie energii i zajmą się własnymi sprawami.
 • Zaćmienie Słońca wywoła chaos w głowach osób spod znaku Bliźniąt. Nie podejmujcie w tym czasie, a najlepiej w trakcie całego tygodnia, żadnych ważnych życiowych decyzji i nie starajcie się być perfekcyjni, bo i tak Wam się to nie uda.
 • Osoby urodzone w znaku Raka w dniu zaćmienia Słońca odczują spadek energii. Bądźcie szczególnie ostrożni w tym czasie.
 • Dla Lwów okres od czwartku do soboty to wyjątkowo niekorzystny moment do podejmowania decyzji, zwłaszcza finansowych i inwestycyjnych. Starajcie się unikać w tym tygodniu kredytów i większych zakupów, bo możecie na tym stracić. W piątek może Was dopaść jakaś niespodziewana dolegliwość lub trzeba będzie zająć się kimś słabszym.
 • Zaćmienie Słońca podkopie w Pannach zaufanie do swoich partnerów. Uważajcie na słowa, bo możecie okazać się niesprawiedliwi. Przeczekajcie ten tydzień i nie podejmujcie istotnych decyzji, szczególnie nie podpisujcie umów, bo możecie zostać oszukani.
 • W piątek wszystkie Wagi powinny wrzucić na luz, zadbać o swoje zdrowie i nie dawać się sprowokować do jednoznacznych deklaracji, bo przez zaćmienie Słońca stracicie rozeznanie we własnych uczuciach. W następnym tygodniu już staniecie się bardziej skłonni do negocjacji i szukania porozumienia z partnerami tak życiowymi, jak i biznesowymi.
 • Dla Skorpionów w dniach 19-21 marca zalecane jest zachowanie ostrożności. Uważajcie, bo nadmiar przyjemności, leków lub używek może wpłynąć na Wasz organizm bardzo negatywnie.
 • Wszystkim Strzelcom na 19-21 marca zalecany jest odpoczynek. Zostańcie wtedy w domu (oby Wasz szef okazał wtedy wyrozumiałość), unikajcie wysiłku i przeczekajcie ten niezbyt korzystny czas.
 • Od czwartku do soboty uważać też powinny Koziorożce. Nie wybierajcie się w podróż w tych dniach, starajcie się mocno stąpać po ziemi i realnie oceniać swoje szanse, bo możecie stracić głowę marząc na jawie lub angażując się w nierealne przedsięwzięcia.
 • Zaćmienie Słońca pozbawi osoby spod znaku Wodników możliwości obiektywnej oceny sytuacji, nie podejmujcie więc wówczas żadnych finansowych decyzji. Będziecie myśleć według swoich pragnień, a nie możliwości, i podejmując teraz takie decyzje, będziecie żałować, że ulegliście nadmiernym oczekiwaniom i nierealnym marzeniom.
 • Już od  czwartku do soboty osoby urodzone w znaku Ryb będą mieć tendencje do ulegania słabościom. Unikajcie w tym czasie alkoholu i używek, bo mogą szczególnie źle na Was podziałać.

blog

Życzymy udanych i bezpiecznych obserwacji zaćmienia Słońca!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...