„Rozwój Mocy Parapsychicznych dla Początkujących” – recenzja książki

Łukasz Woźniak opowiada dzisiaj o wrażeniach powstałych w trakcie lektury kolejnej książki. Zapraszam do przeczytania recenzji książki Rozwój Mocy Parapsychicznych.

Wielu ludzi uważa moce parapsychiczne za coś zupełnie nieistniejącego. Inni z kolei uznają ich istnienie, ale wierzą że to wyjątkowo rzadki dar, z którym rodzą się tylko niektórzy. W rzeczywistości zdolności parapsychiczne posiada każdy z nas. Mogą być one jednak stłumione, przykładowo przez nieprawdziwe przekonania na ten temat.

Jak pokazuje jednak książka Rozwój Mocy Parapsychicznych – wszystko da się ponownie w nas rozwinąć. Oczywiście, do niektórych rzeczy możemy być bardziej utalentowani niż do innych, ale osobiście uważam, że przeczytanie tej książki byłoby korzystne dla każdego. Wszyscy powinniśmy poszerzać swoją świadomość.

Rozwój Mocy Parapsychicznych to pozycja wydana w Polsce przez Illuminatio, a oryginalnie przez Llewellyn Publications, już w 1996 roku. Jest ona jedną z książek należących do serii Dla Początkujących, którą lubię, ze względu na ładne wydania i zrozumiale wyłożoną treść.

zdolnosci paranormalneJak mówi autor, William W. Hewitt, on sam nie jest jednym z mediów występujących w telewizji, lecz zwyczajnym człowiekiem, który po prostu nauczył się rozwijać swoje zdolności. Kładzie on już we wstępie nacisk na nasz wolny wybór – to, ile włożymy energii w ćwiczenia i pracę nad swoim umysłem, przełoży się na nasze sukcesy w dziedzinie „mocy parapsychicznych”.

Czytamy tu zatem o jasnowidzeniu, telepatii, wróżeniu czy też psychometrii, jak i innych, bliższych i dalszych nam zagadnieniach. Spodobało mi się, że fakty w książce nie są wzięte z niewiadomych źródeł, lecz są poparte wieloletnią praktyką autora i analizami przypadków z życia. Chociaż te historie nie zaciekawiły mnie tak bardzo jak sama teoria połączona z ćwiczeniami, to myślę, że świadczy to jedynie o tym, w jak interesujący sposób autor przekazuje swoją wiedzę.

Tę książkę czytałem trochę dłużej, aby dać sobie czas na wykonanie niektórych z ćwiczeń, zaproponowanych przez autora. Ćwiczenia spodobały mi się. Są wystarczająco proste dla tych, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia z medytacją czy wizualizacją. Jednocześnie, poszerzają horyzonty i z pewnością uczą czegoś nowego tych, którzy już zajmowali się tym tematem.

energieByłem pod wrażeniem różnorodności opisanych ćwiczeń. Autor nie rozwijał zbytnio teoretycznych zagadnień (ostatecznie, jest to książka dla początkujących), lecz wyjaśnił każdy z tematów w przystępny sposób – a, co jest jeszcze lepsze, do wielu z nich przyporządkował też ćwiczenia. Jeszcze nie spotkałem się z tak dobrym przewodnikiem na temat rozwoju zdolności parapsychicznych.

Techniki, które są nam wyjaśnione w tej książce to m.in.: osiąganie poziomu parapsychicznego (kluczowego do praktyki dalszych treści), wizualizacja, kontakt z Przewodnikami, uzdrawianie parapsychiczne czy (!) praktyczne osiąganie celów i rozwiązywanie problemów z pomocą swoich zdolności.

Autor jednak najpierw skupia się na rozwinięciu podstawowych pięciu zmysłów (co jest moim zdaniem słuszne, bo często nawet ich nie wykorzystujemy w pełni), a później przechodzi on do kolejnych technik. Książka nie sugeruje nam zatem nagłego porzucenia wszystkiego, zdobycia zdolności w jakiś sekretny sposób i zostania „medium”. Uczy nas raczej stopniowego rozwijania tego, co już mamy w sobie – oraz oczywiście rozsądnego tego wykorzystania.

Jak pisze autor w zakończeniu:

Najprostszą drogą do porażki jest pozostawanie biernym. Dlatego namawiam cię, byś spróbował wszystkiego z tej książki oraz byś utworzył własne sposoby postępowania i je wypróbował. Nieustannie odkrywaj i poszerzaj horyzonty swojego parapsychicznego umysłu.

Ta publikacja udowadnia właśnie, że nasz rozwój, życie i otoczenie nie zależą od przypadku, lecz mamy możliwość je dogłębnie poznawać i następnie na nie wpływać. Wiele zależy zatem od odpowiedniej siły woli i konsekwencji w praktyce.

Podsumowując, książka Rozwój Mocy Parapsychicznych bardzo mi się spodobała. Już sam wstęp spowodował, że z chęcią przeczytałem ją do samego końca. Obok Twórczej Wizualizacji, prawdopodobnie jest to moja ulubiona pozycja z serii Dla Początkujących. Od ciekawej okładki, poprzez interesującą treść, aż do pokrywających szeroki zakres ćwiczeń – ta książka definitywnie warta jest kupienia.

Książkę „Rozwój Mocy Parapsychicznych” można kupić tutaj.

Rozwój mocy parapsychicznych

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...