Fizyk kwantowy przedstawia dowody na istnienie Boga

bog_3d_mFizyk kwantowy, o którym mówi tytuł tej wiadomości, to Amit Goswami, emerytowany profesor, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Oregonie. Jest autorem wielu popularnych książek na temat fizyki kwantowej i świadomości oraz praktyk na polu duchowości i transformacji. Amit sam siebie nazywa aktywistą kwantowym.

W swojej najnowszej książce Bóg jeszcze nie umarł Goswami przystępnym językiem przedstawia m.in. kwestię pochodzenia człowieka, ale również tę najważniejszą, bezpośrednio związaną z tytułem – dowody na istnienie Boga.

Amit Goswami odkrywa Boga na nowo za pomocą nauki.

Na samym początku należy rozstrzygnąć, jakiego to „boga” na nowo odkrywa nauka? Każdy z nas wie, że nawet pobożni ludzie nie mogą dojść między sobą do porozumienia, kim lub czym w gruncie rzeczy jest bóg. Czy w takim razie nauka na nowo odkrywa boga chrześcijańskiego, hinduistycznego, muzułmańskiego, buddyjskiego, żydowskiego? A może pochodzącego z jednej z mniej popularnych religii? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle istotna.

Mało kto wie, że u ezoterycznego podłoża wszystkich wielkich religii istnieje dość duża zgodność co do natury boga. Nawet na płaszczyźnie popularnej większość religii jest zgodna w kwestii trzech fundamentalnych aspektów boga. Po pierwsze, bóg to stwórca, który stoi ponad charakterystycznymi dla świata materialnego wymogami przyczynowości. Po drugie, istnieją wymiary wiele bardziej subtelne niż ten materialny. Po trzecie zaś, bóg posiada atrybuty (głównym jest miłość), które według religii stanowią cel naszych dążeń. Jakiego więc boga odkrywa przed nami nauka? Na tę chwilę wystarczy powiedzieć, że bóg odkrywany przez naukę posiada wszystkie trzy wymienione aspekty.

W książce Bóg jeszcze nie umarł Amit Goswami podaje dowody istnienia Boga na polu fizyki kwantowej. Zauważysz, m.in. jak fizykę kwantową możemy dostrzec w naukach Jezusa. Według fizyki kwantowej Bóg nie nie jest czymś odrębnym, jest częścią nas, naszej nieświadomości. Sięgnij do tej książki koniecznie, jeśli ciekawi Cię ten temat.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...