Rytuał na wzmocnienie nadziei

kwiatyW noc z 1 na 2 lutego przypada Imbolc, Święto Światła, pierwszy sabat w roku, który wyznacza połowę drogi między zimą a wiosną. Najważniejsze w tym dniu jest przepędzenie ciemności, pobudzenie ciepła ziemi, rozniecenie iskry życia. Dlatego w ceremoniach odprawianych z okazji Imbloc pojawia się wiele świec. Tej nocy wiccanie oddają cześć bogini Brygid, która właśnie łączona jest z ogniem. Świętymi zwierzętami Imbloc są łabędź, owce, a w zasadzie wszystkie rodzące i karmiące zwierzęta. Do rytualnych roślin Imbloc należy jesion, fiołki, wrzos i jarzębina.

W tradycji chrześcijańskiej 2 lutego to święto Matki Boskiej Gromnicznej. Kapłan święci świece przyniesione przez wiernych do świątyni. Świece te zwane gromnicami zapalano w czasie burzy i stawiano w oknie modląc się zarazem o ochronę przed piorunami (czyli gromami, i stąd nazwa tej świecy). Zapaloną gromnicę wkłada się również w dłonie umierającego na znak nadziei na życie wieczne.

Zapal w dniu Imbolc chociaż jedną świecę. Pomyśl o swoich planach na przyszłość i o swoich wszystkich obawach, które im towarzyszą. Gdy ogień rozprasza ciemności towarzyszące zimie, jednocześnie oczyszcza ze wszystkiego, co przeszkadza Ci w korzystaniu w pełni z Twojego duchowego potencjału. Pozwól mu pokonać  wszystkie wątpliwości, które mogą powstrzymywać Cię przed podjęciem nowych działań.

* Rytuał na wzmocnienie nadziei *

zajacOto bardzo prosty rytuał, który możesz wykonać na znak odchodzącej zimy i wzmocnienia nadziei na powodzenie planów na cały rok, który niedawno się zaczął. Potrzeba do niego jednego kwiatka w doniczce (który pozostaje pod naszą opieką) i niewielkiej ilości śniegu. Przynieś śnieg lub kawałek lodu do domu i roztop go, trzymając go w wiodącej dłoni nad miseczką. Powiedz przy tym słowa:

Ten roztapiający się lód reprezentuje Boginię w czasie, gdy ziemia odpoczywa.
Wraz z wiosennymi roztopami Bogini budzi się i jak ciepłe wiosenne wody przynosi ponownie życie i nadzieję dla ziemi.

Poczekaj, aż roztopiona woda przyjmie temperaturę pokojową, a następnie podlej nią swoją roślinkę. Pamiętaj, by woda zdążyła się ocieplić, w innym wypadku możesz uszkodzić korzenie swojej roślinki. Do końca zimy wysyłaj swojej roślince energię miłości, by zwiększyć szanse na powodzenie i pomyślność Twoich planów.

Szczęśliwego Imbolc!

wpis

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...