Między datą urodzenia a temperamentem istnieje związek

Dla CzaroMarowych Przyjaciół te rewelacje nie będą niczym odkrywczym, ale wyobraźcie sobie, że naukowcy właśnie potwierdzili, że data urodzenia faktycznie może mieć związek z naszym charakterem i późniejszym funkcjonowaniem! :) Wykonano badanie, w którym udział wzięło 366 studentów, a wyniki odniesiono do ich daty urodzenia.  Badacze wyciągnęli następujące wnioski:

zodiac

  • Wiosną rodzi się  więcej osób o temperamencie hipertymicznym: pełnych optymizmu, energicznych, skłonnych do podejmowania ryzyka i poszukiwania wrażeń.  Dla przypomnienia, wiosenne znaki zodiaku to Baran, Byk i Bliźnięta.
  • Ludzie urodzeni zimą są spokojniejsi, mniej drażliwi i skłonni do porywczych zachowań. Dotyczy to Koziorożców, Wodników i Ryb.
  • Osoby urodzone latem cechuje najczęściej temperament cyklotymiczny – przeżywanie intensywnych emocji i wahań nastroju. Mówimy w tym przypadku o Rakach, Lwach i Pannach.
  • Osoby urodzone jesienią rzadziej mają depresyjny temperament powiązany z nieśmiałością i skłonnością do samoobwiniania się, niż u urodzonych zimą. Jesienne znaki zodiaku to Waga, Skorpion i Strzelec.

Prawda, że te naukowe wyniki pokrywają się z astrologicznym opisem właściwości znaków zodiaku? :) Z tych badań wynikło również, że data urodzenia określa to, do jakiego rodzaju zaburzeń nastoju mamy skłonność. Pora roku, w której urodził się człowiek, wpływa na poziom takich neuroprzekaźników, jak dopamina i serotonina, i jest to wykrywalne nawet w dorosłym życiu. Możemy mieć nadzieję, że badania te będą rozwijane. Te wyniki przedstawiono 19.10.2014 w ramach 27. Kongresu European College of Neuropsychopharmacology, a krótkie sprawozdanie na ten temat znalazło się w „Świecie Nauki” nr 12/2014 (280).

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (7 głosów, średnia: 4,71 z 5)
Loading...