„Uzdrawiająca Moc Słów” – recenzja książki

Czy moc słów może być wykorzystana w celu przyciągania pozytywnych zdarzeń, zachowań, ludzi? Tak! Pisze o tym Wojciech Usarzewicz, a recenzję jego książki przygotował Łukasz Woźniak.

O afirmacjach prawdopodobnie słyszała większość z was. Metoda ta stała się znana, choć nie zawsze faktycznie używana – a szkoda, ponieważ definitywnie jest ona warta uwagi. Generalnie, polega ona zapisywaniu, wypowiadaniu lub słuchaniu uzdrawiających fraz – zdań, mających moc zmieniania naszego życia.

Dla sceptyka może wydawać się to lekko niewiarygodne, jednak cały system istotnie działa. Opierając się na zmianach w podświadomości, afirmacje transformują nasze poglądy na życie. Z kolei przekształcenie negatywnych wzorców umysłu na pozytywne przyciąga do nas korzystne sytuacje oraz uzdrawia nas wewnętrznie.

Pozytywna mocJak jednak zacząć pracę z afirmacjami? Jedną z książek, którą oferuje wydawnictwo Illuminatio, jest „Uzdrawiająca Moc Słów” polskiego autora, Wojciecha Usarzewicza. Publikacja ta nie jest niezwykle długa objętościowo, jednak zawiera akurat tyle informacji, aby nauczyć się o afirmacjach i odnosić sukcesy w działaniu z nimi. Autor, pan Wojciech, zajmuje się w swojej praktyce uzdrawianiem reiki oraz duchowością – pisze na te tematy artykuły oraz prowadzi kursy.

„Uzdrawiająca Moc Słów” nadzwyczajnie mi się spodobała. Jest to jedna z tych książek, które czyta się z łatwością, a jednocześnie są wypełnione informacjami. Być może to zasługa oryginalnego tekstu autora, a nie tłumaczenia z innego języka.

Publikacja ta wyjaśnia wszystko, czego potrzeba do wprowadzenia zmian w życiu z pomocą tego systemu. Autor przechodzi po kolei przez: wyjaśnienie zasad działania afirmacji – z uwzględnieniem zobrazowania pracy umysłu, szczegółowe opisanie stosowania uzdrawiających formuł, przedstawienie różnych skutków afirmacji oraz wreszcie wskazówek dalszego działania.

Przeczytamy o warunkach własnych, „działających” afirmacji, o reakcjach podświadomości, czy kryzysie afirmacyjnym. W pytaniach i odpowiedziach rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Dodatkowo, znajdziemy tu przykładowe formuły zdań na wiele dziedzin życia, z którymi możemy pracować.

Autor mobilizuje nas do zmian m.in. w sferze samooceny i poczucia bezpieczeństwa – które to sfery często wymagają uzdrowienia, ze względu na negatywne wzorce zaszczepione przez nasze społeczeństwo. Jednak dotyczą one także finansów, zdrowia, miłości czy sukcesu – wszystko to możemy zmienić z pomocą afirmacji.

Jak mówi mądrość Buddy –

„To, co myślisz, tworzy to, jak żyjesz”.

Uzdrawiająca moc słówDlatego właśnie to takie ważne, aby zmieniać swój sposób postrzegania świata, jeśli jest negatywny. Przykładowo, mogliśmy nauczyć się w dzieciństwie, że bogactwo jest niemożliwe do osiągnięcia z wykonywaniem pracy, którą się lubi. W ten sposób nasze prawdziwe talenty zostały stłumione na rzecz „porządnej pracy”, która nie czyni nas nawet szczęśliwymi. W takim wypadku ta sfera wymaga uzdrowienia poprzez afirmacje. Mogą mieć one prawdziwie cudowne efekty – wiem to z własnego doświadczenia.

Ogółem – jest to książka dla każdego zainteresowanego tematem lub po prostu chętnego zmienić coś w swoim życiu. Mimo, że na początku nie podchodziłem do niej zbyt entuzjastycznie, później ją bardzo polubiłem. Oprócz nielicznych błędów ortograficznych nie mogłem znaleźć tu żadnych wad. Skończyłem tę książkę bardzo szybko, gotowy do kontynuowania pracy z afirmacjami w nowym roku.

Cenne w „Uzdrawiającej Mocy Słów” jest też to, że nie jest ona napisana suchym językiem, jak zwykły podręcznik. Książka ta najpierw zachęca do zrozumienia siebie i poznania swoich możliwości, a dalej motywuje ku wprowadzeniu w życie konstruktywnych zmian.

Moja ogólna ocena tej książki – jest to przyjemny, konkretny i pełny zbiór wiedzy na temat  pracy z afirmacjami. Ktoś, kto nie zna tematu, z tej publikacji dowie się wszystkiego, co potrzebne. Również ci doświadczeni mogą poznać świeże spojrzenie i inne metody ćwiczeń z afirmacjami.

Książkę „Uzdrawiająca Moc Słów” można kupić w sklepie CzaryMary.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...