Totalne oczyszczanie z pomocą energii anielskich – recenzja książki

W dzisiejszej wiadomości Łukasz Woźniak opowie, dlaczego warto sięgnąć po książkę Doreen Virtue praz Roberta Reevesa pod tytułem „Totalne oczyszczanie z pomocą energii anielskich”. Do czytania przystąp! :)

Nasze ziemskie ciało oraz jego stan zdrowia ma spory wpływ na nasze samopoczucie i duchowość. Ta teoria staje się jasna, kiedy zaczynamy postrzegać wszystko jako energię. Wtedy zdajemy sobie sprawę,  że spożywając niskoenergetyczne produkty, sami przyjmujemy część tej energii. To samo zdarza się, kiedy trzymamy w sobie negatywne emocje, rozmawiamy z negatywnymi ludźmi, czy też przebywamy w negatywnym otoczeniu.

Na szczęście jest sposób na to, aby nie przyjmować energii, które w niewłaściwy sposób na nas wpływają, a także na to, aby oczyścić się z tych energii, które są już obecne w naszym ciele – zarówno tym materialnym i niematerialnym.

Totalne oczyszczanieO tym właśnie mówią autorzy książki „Totalne Oczyszczanie z Pomocą Anielskich Energii” (w oryginale „Angel Detox”). Współautorką książki jest Doreen Virtue, znana na całym świecie ze swoich publikacji i warsztatów, która prowadzi od wielu lat zdrowy, wegański tryb życia. Drugim autorem książki jest Robert Reeves, zajmujący się medycyną naturalną, połączoną z komunikowaniem się z wyższymi istotami, jak aniołami.

Książka ta nie jest tak naprawdę tylko o zdrowym odżywianiu, bo takich jest już na rynku wiele. Po zajrzeniu do środka tej publikacji możemy zobaczyć, że jest ona całym planem oczyszczania naszego życia z toksyn. Taki zabieg uzdrowienia wymagany jest nie tylko w strefie tego, co jemy i pijemy, ale również na płaszczyźnie myśli, emocji, związków czy otoczenia.

Na początku autorzy mówią nam, skąd biorą się toksyny w naszym ciele, oraz co mówią na ten temat aniołowie. Właśnie zawarcie w tej książce aniołów wyróżnia ją od innych z podobnej tematyki. Doreen i Robert wyjaśniają nam, że niebiańskie siły są gotowe pomóc nam oczyścić nasze życie i nie ma nic „złego” w proszeniu ich o pomoc.

Anioły

W pierwszym rozdziale, który bardzo mi się podobał, poznajemy różne sposoby na oczyszczenie. Oczywiście częścią tego jest na przykład zaprzestanie jedzenia niezdrowych rzeczy, ale tutaj czytamy również o terapii kwiatowej, leczeniu kryształami, czy uzdrawiającym kontakcie z Matką Naturą. Znajdują się tu także bardzo interesujące ćwiczenia oczyszczające z archaniołami Rafaelem, Michałem i Metatronem.

Dalsze rozdziały są konkretnie o odżywianiu. Autorzy wymieniają różne składniki, na których niedobór często cierpimy i mówią nam, gdzie możemy je znaleźć. Podejmują także niektóre zagadnienia, jak spożycie wody czy sposoby przygotowania produktów. Zostają nam zaproponowane różnego rodzaju olejki naturalne czy lekarstwa ziołowe wspomagające oczyszczanie. Przykładowo przeczytamy tu o naparach wspomagających wątrobę.

Kolejne rozdziały stanowią moją ulubioną część książki – są to siedmiodniowe plany oczyszczające. Doreen i Robert skupiają się tu na najważniejszych negatywnych produktach, które spożywamy i wyjaśniają, w jaki sposób nam one szkodzą. Bardzo ciekawe są fragmenty, gdzie dowiadujemy się, jak konkretne składniki wpływają na naszą aurę, energię i zdolności komunikacji z wyższymi planami. Jak się okazuje, przykładowo kawa zaburza pracę czakr, a gluten obecny w pszenicy blokuje zdolności jasnowidzenia.

Anielska pomoc

Na szczęście, z pomocą aniołów, możemy poddać się detoksowi. Siedmiodniowe plany przeprowadzają nas przez pierwszą fazę „odstawienia” danego produktu, a kiedy po jakimś czasie zauważamy, jak dobry ma to na nas wpływ, sami nie mamy już ochoty powracać do dawnych nawyków.

Po przeczytaniu książki ja sam uznałem, że powinienem wyeliminować ze swojej diety biały cukier. Znajdziemy tu również plany detoksu od napojów gazowanych, alkoholowego, nikotynowego, nabiałowego czy kofeinowego.

Jednak nie na tym kończy się anielska terapia. Ważną częścią naszego uzdrowienia są również nasze emocje. Kiedy nosimy w sobie rozgoryczenie, ból czy strach, na pewno nie będziemy czuć się dobrze. Tego rodzaju emocje niszczą nas od środka, nawet jeśli są głęboko tłumione. Dlatego właśnie powinno się podjąć decyzję o pozbyciu się również tego rodzaju toksyn.

Książka „Totalne Oczyszczanie” proponuje nam na to między innymi ćwiczenia z aniołami, wizualizacje, czy uzdrawiające naturalne terapie. Ta część również była dla mnie osobiście bardzo interesująca – proponuje ona praktyczne rozwiązania na konkretne problemy.

Przechodząc do ogólnej oceny książki – mogę powiedzieć, że niezwykle mi się ona podobała. Pozycja ta wydana jest przez Illuminatio i sama strona techniczna mnie zachwyciła. Okładka jest piękna, a zadruk wysokiej jakości. „Totalne Oczyszczanie” napisane jest we wciągający sposób – kiedy zacząłem czytać, trudno było mi się oderwać. Ta książka jest motywująca i zdecydowanie wartościowa. Nie mamy tu do czynienia z kolejnym poradnikiem zdrowego trybu odżywiania, lecz z anielskim programem detoksu z wszelkich toksyn w naszym życiu, który powinien poznać każdy interesujący się swym zdrowiem i ciałem człowiek.

„Totalne Oczyszczanie” można kupić w sklepie CzaryMary. W sklepie znajdziecie również dwa fragmenty książki.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...