Jak zmienić swe nastawienie na pozytywne?

Mnóstwo poradników traktuje o tym, jak zmienić swe życie na lepsze, jednak Twoje życie nie będzie wypełnione pozytywnymi zdarzeniami dopóki Twoje myśli będą negatywne. Dzisiaj więc zapraszamy Cię na wpis o tym, jak dokonać małego, lecz niezwykle ważnego kroku, by rozpocząć zmiany na lepsze. Naucz się cieszyć się życiem!

Żeby nie było nudno – mamy dla Ciebie prosty plan, który sprawi, że przez 7 dni w tygodniu, każdego dnia będziesz wykonywać banalne ćwiczenie, by zmienić rzeczywistość. Pamiętaj: MOŻESZ WIĘCEJ. Zapraszam do czytania (a potem polubienia wpisu i wydrukowania go ku pamięci :)).

Na niezliczone sposoby możesz zastępować negatywny schemat postępowania. Dzisiaj proponujemy Ci, by negatywny schemat zastąpić nowym, bardziej pozytywnym i pobudzającym umysł i ciało. Wydrukuj sobie krótki plan na każdy dzień tygodnia:

  1. Poniedziałek: Zastąp bierność aktywnością.
  2. Wtorek: Zastąp nijakość intensywnością.
  3. Środa: Zastąp rutynę ekscytacją.
  4. Czwartek: Zastąp zastałość świeżością.
  5. Piątek: Zastąp pesymizm optymizmem.
  6. Sobota: Zastąp pracę odpoczynkiem.
  7. Niedziela: Zastąp zwyczajność inspiracją.

Ale zanim to zrobisz, przeczytaj, co rozumiemy pod krótkimi hasłami z powyższej listy:

Poniedziałek: Zastąp bierność aktywnością.

Dowolne bierne zajęcie wykonywane w ciągu dnia – u większości ludzi oglądanie telewizji znajduje się na początku listy – zastąp jakąś aktywnością, na przykład spacerem po okolicy. Zamiast jechać windą, idź schodami. Zamiast ciągle pozwalać mówić innym, zmień temat rozmowy na taki, który interesuje ciebie. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz działam aktywnie”.

Wtorek: Zastąp nijakość intensywnością.

Zdefiniuj „intensywność” według własnego uznania: jaskrawy kolor, ostry smak, błyskotliwa rozmowa. Dzisiaj nasyć swoją rutynę intensywnością. Włóż coś w jaskrawym kolorze, zjedz coś ostrzejszego albo barwniejszego. Obejrzyj filmiki z tęczą na YouTube albo popatrz na fontannę w blasku słońca. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz działam intensywnie”.

Środa: Zastąp rutynę ekscytacją.

Rutyna sprawia, że życie staje się wygodne, ale bez szczypty ekscytacji stałoby się bardzo nudne. Dzisiaj zmień jakąś część swojej rutyny. Wstąp do nowej restauracji albo znajdź jakiś ciekawy nowy sklep. Może w drodze do pracy, zamiast czytać w autobusie informacje o tym, co nowego opublikowali Twoi znajomi na Facebooku, poczytasz coś inspirującego? Wnieś trochę ekscytacji w życie ukochanej osoby, wyrażając swoje uwielbienie. W swoim związku intymnym odważ się zaproponować coś podniecającego w łóżku – podziel się swoją fantazją albo poddajcie się nowym, przyjemnym doznaniom. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz działam ekscytująco”.

Czwartek: Zastąp zastałość świeżością.

Każdy motyw ma szerokie znaczenie, a „świeżość” może odnosić się niemal do wszystkiego. Dzisiaj wyrzuć z lodówki wszystkie nieświeże produkty i zastąp je świeżymi owocami i warzywami. Postaw na stole świeże kwiaty. Zauważ coś świeżego w starym przyjacielu i powiedz mu to z uznaniem. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz wnoszę w życie świeżość”.

Piątek: Zastąp pesymizm optymizmem.

Zbyt łatwo można popaść w rutynę lamentowania nad światem. Dzisiaj odrzuć postawę pesymisty i postaraj się przyjąć punkt widzenia optymisty. Myśl w kategoriach nadziei, nowych możliwości, dobra w ludziach, uzdrowienia, które przychodzi z czasem. Spróbuj zrozumieć cierpiących, zamiast obwiniać ich za sytuację, w której się znaleźli. Spójrz na własną przyszłość w ten sam sposób, rozmyślając o tym, jak poprawi się twoje życie. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz jestem optymistą”.

Sobota: Zastąp pracę odpoczynkiem.

Weekend to czas na zabawę i odpoczynek, ale bardzo często zdarza się, że wciąż pracujemy, albo krzątając się wokół domu, albo wykonując dodatkowe zlecenia dla pracodawcy. Dzisiaj znajdź sposób, aby nacieszyć się rekreacją – i niech to będzie prawdziwa re-kreacja. „Wykreuj” jakieś nowe zajęcie, dzięki któremu poczujesz się jak nowo narodzony. Zasadź drzewo, spędź czas z dziećmi, rysując kredą na chodniku, wybierz się na wycieczkę do pobliskiego lasu, wstań wcześniej i obejrzyj wschód słońca. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz oddaję się rekreacji”.

Niedziela: Zastąp zwyczajność inspiracją.

Jeden dzień w tygodniu powinien być wyjątkowy, a nie ma nic bardziej wyjątkowego niż nawiązanie kontaktu z najwyższą wizją własnego życia. Dzisiaj poczytaj inspirujące pisma lub poezję. Oglądaj dzieła sztuki, słuchaj arcydzieł muzycznych – zapewnij pokarm swojej duszy. Robiąc którąś z tych rzeczy, powtarzaj w myślach: „Teraz czuję, jak przepełnia mnie inspiracja”.

w_zasiegu_reki

DO DZIEŁA! Trzymamy za Ciebie kciuki! :)

Ta prosta metoda pochodzi z książki Deepaka Chopry „Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia”. Potrzebujesz więcej inspiracji? Kup książkę niezawodnego Deepaka Chopry:

Deepak Chopra

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...