Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście, czyli o wróżbach andrzejkowych

Noc w wigilię św. Andrzeja, czyli z 29 na 30 listopada, to doskonała okazja, by poznać swoją przyszłość! Podejrzewam, że ciekawych swojej przyszłości osób jest wiele, szczególnie prognoz związanych z miłością i zamążpójściem :) Zwróć uwagę na to, co przyśni Ci się w wigilię świętego Andrzeja! Taki sen ma szansę się spełnić.

blogDziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.

W tradycji andrzejkowej znajduje się wiele wróżb, które mogą przepowiadać przyszłość. Najbardziej znane to lanie wosku przez dziurkę od klucza czy wróżenie z herbacianych fusów. Według zwyczaju, dziewczęta rzucały za siebie but, a jeśli spadł on czubkiem w stronę drzwi, zapowiadało to szybkie zamążpójście. Zdejmowano też lewe buty i przestawiano je kolejno w kierunku drzwi – ten but, który pierwszy znalazł się u celu, zwiastował jego właścicielce szybki ślub i wesele.

Której but na progu stanie – pierwsza panna na wydanie.

Obierano także jabłka, ich skórkę rzucano za siebie, a z obierek odczytywano pierwszą literę imienia przyszłego męża. Wieczorem panny wychodziły na podwórko i ze słomianego dachu wyrywały garść słomek, a jeśli była ich parzysta ilość, wróżyło to zamążpójście. Puszczano też na wodę dwa listki mirtu i jeżeli zetknęły się, zapowiadało to szybkie wesele.

Po więcej wróżb na Andrzejki, jak również podpowiedzi na interpretacje kształtów z wosku czy herbacianych fusów, odwiedź stronę z Andrzejkowymi wróżbami.

Jeśli chcesz, w trakcie andrzejkowego wieczoru możesz sięgnąć po talię kart Tarota czy też innej wyroczni, jak kart Lenormand, o których pisałam we wcześniejszym wpisie. Przecież idziemy z duchem czasu i możemy sięgać do różnych metod wróżenia! Najważniejsze jednak, by podczas wróżenia z przyjaciółmi w Andrzejki, nie zapomnieć o tym, że jest to przede wszystkim fantastyczna zabawa. Tak więc życzymy pomyślnych wróżb i udanej zabawy :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...