„Dar Duszy” – Robert Schwartz – recenzja książki

Dar duszyŁukasz Woźniak po raz kolejny ocenia książkę. Tym razem poddaliśmy próbie jego warsztatu opisowego tytuł książkę „Dar Duszy”. Ocenę 304 stron tego dzieła znajdziecie poniżej:

Większość z nas zastanawiało się kiedyś nad sensem swojego życia, nadrzędnym celem, który nas prowadzi. Łatwiej jest mieć jednak poczucie spełniania swojej „misji”, kiedy wiedzie nam się dobrze i jesteśmy zadowoleni z życia. Ale co kiedy spotykają nas trudne, czasem traumatyczne wydarzenia? Mamy się wtedy poddać, czy z nimi walczyć? Jak na nas wpłyną?

Jak pokazuje książka „Dar Duszy”, każde wydarzenie, które nas spotyka, jest błogosławieństwem i – z perspektywy duszy – rozwija nas.

Ta niezwykle interesująca pozycja, wydana przez Illuminatio, jest kolejną po „Odważnych Duszach” książką Roberta Schwartza o planowaniu przedurodzeniowym, duszy i reinkarnacji. Temat ten jest tutaj jeszcze bardziej rozwinięty i porusza dodatkowe aspekty.

Książka ta składa się z rozwiniętego wprowadzenia do całego zagadnienia, czyli podejmowaniu się życiowych wyzwań, korzyści z nich. Autor mówi o możliwościach uzdrowienia silnych emocji związanych z przeżytymi wydarzeniami, a także o duchowym przebudzeniu.

Jest to bardzo interesująca część, zapoznająca nas z całą koncepcją. Okazuje się, że nasze wcielanie się na Ziemi czyni nas odważnymi duszami, gotowymi na doskonalenie się. Samo to, że trzymamy w rękach tę książkę, jest znakiem, że nasza dusza jest na drodze do przebudzenia. Przejawem tego jest jednak nie tylko rozwój duchowy, ale świadomość Jedności. nas z innymi i samym Bogiem. Jak możemy tu przeczytać, obecnie cały świat jest na drodze do takiego zjednoczenia i oświecenia.

Następną częścią książki jest omówienie kilku trudnych sytuacji, których ludzie doświadczają (a, jak się okazuje, są to najczęściej wydarzenia zaplanowane przez ich dusze). Są to samobójstwo, poronienie, gwałt czy zaburzenia psychiczne.

Każdy z tych tematów jest związany z jakąś prawdziwą historią, którymi kilku ludzi zgodziło się podzielić. Dzięki mediom i tzw. channelerom, którzy dają nam możliwość kontaktu z Drugą Stroną i przewodnikami duchowymi, możemy tu przeczytać zapisy sesji, udzielające nam całego mnóstwa informacji. Poznajemy przyczyny tego, co przydarzyło się bohaterom przytoczonych historii, a także szczegóły ich poprzednich wcieleń i wpływy na obecne. Oprócz tego poprzez channelingi odkrywamy odpowiedzi na dodatkowe pytania, które zadaje obecny przy sesjach autor.

Życiowe zakręty

Z tej części książki „Dar Duszy” można dowiedzieć się bardzo dużo. Uświadamia nam ona m.in., że nawet najtrudniejsze sytuacje, jakich doświadczamy, dają naszej duszy możliwość rozwinięcia się. Sesje z mądrymi przewodnikami duchowymi dają nam sporo do myślenia i pomagają w głębokim uzdrowieniu, jeśli nas lub naszych bliskich spotkała podobna sytuacja. Poza tym dzięki poruszaniu przez autora interesujących tematów, możemy zyskać świeże spojrzenie na kwestie takie, jak karma, celowość kolejnych inkarnacji, rozdzielenie pojęcia osobowości i duszy, czy koncept zła i dobra.

Innym jeszcze tematem, jaki jest poruszony w tej książce, są zwierzęta, które towarzyszą nam podczas życia. Również posiadają one dusze, a te, które są z nami mocno związane, mają swoją misję do wypełnienia, jak w przypadku całego „stada” zwierząt Marcii, której historia również została opisana w książce.

Ogółem książka „Dar Duszy” jest zdecydowanie warta uwagi. Czytało się ją znakomicie, byłem szczerze zachwycony. Pomimo dużej objętości, autor ani na chwilę nie zanudza czytelników. Zamiast tego porusza najciekawsze tematy, dając też sporo do myślenia.

Do jakich refleksji mnie skłoniła? Przede wszystkim do takiej, że powinniśmy sobie uświadomić, że jesteśmy kimś więcej niż nam się nawzajem wydaje, a nasza rzeczywistość nie ogranicza się do tego, co widzimy na co dzień. Często ograniczamy się, patrząc na świat tylko w sposób linearny i według przyjętych kryteriów. Jak udowadnia książka Roberta Schwartza, są takie aspekty, z których nie zdajemy sobie obecnie sprawy, a także takie, których nawet nie jesteśmy w stanie pojąć.

Poza tym ta książka przypomniała mi o akceptacji tego, co pojawia się na naszej ścieżce i braku potrzeby strachu. Ostatecznie wszystkie możliwości zostały przez nas zaplanowane przed narodzinami i mają swój cel.

Różne kierunki

Jednocześnie, nie jest to powodem, aby tkwić w negatywnych sytuacjach i uczuciach, „bo tak ma być”. Tak, powinniśmy mieć zaufanie do naszego życia, ale jednocześnie starać się ciągle iść naprzód. Dusza często uczy się na zasadzie przeciwieństw, dlatego właśnie Wszechświat doświadcza nas negatywnymi zdarzeniami, które przyciągamy naszymi wibracjami: być może jest to doskonała okazja do zrozumienia i uzdrowienia tego, co w głębi nas.

Podsumowując: ta książka uczy odrzucenia z naszego życia strachu, braku zaufania, egoistycznych lub negatywnych emocji, a zamiast tego patrzenia na świat z innej perspektywy.

Jeśli interesujemy się tym tematem, to jest to pozycja, którą powinniśmy mieć. Niezwykle interesująca, mądra i wnosząca sporo w naszą świadomość oraz życie. Szczerze mogę ją polecić.

Książkę „Dar Duszy” można zakupić w galerii CzaryMary.pl.

Dar duszy

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...