Święto Aniołów Stróżów. Jak wygląda twój Anioł Stróż?

Arthur Rackham

Arthur Rackham, ilustracja z “The night before Christmas”

2 października jest Świętem Aniołów Stróżów. W kalendarzu to święto istnieje od XVII wieku.  Jak napisał św. Tomasz z Akwinu: „Anioł Stróż strzeże nas od kołyski aż po grób i nigdy nie rezygnuje ze swej służby”. Czasem anielskiej pomocy możemy nie zauważyć. Anioły pomagają nam bowiem bardzo subtelnie, a potem równie delikatnie usuwają się w cień.

Anioły Stróże to odrębne istoty, które jednocześnie są przejawem boskiej energii oraz częścią nas samych. Każdemu z nas od momentu narodzin aż do śmierci towarzyszy taki osobisty duchowy przewodnik, który jest obietnicą tego, kim możesz się stać i kim finalnie będziesz. Dzięki temu, że Twój osobisty Anioł Stróż zawsze jest blisko Ciebie, możesz nawiązać z nim kontakt, poprosić o wsparcie, zapytać o kierunek i cel życia. Wystarczy, że spróbujesz tej prostej medytacji.

* Medytacja z Aniołem Stróżem *

Aby zapewnić sobie skuteczność medytacji, zadbaj o stworzenie komfortowej, zindywidualizowanej przestrzeni. Wyobraź sobie wygodne, ciche pomieszczenie, w którym znajdują się dwa krzesła, najlepiej stojące naprzeciw kominka. Kiedy już zbudujesz w swojej wyobraźni takie miejsce, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

aniol

  1. Wyobraź sobie, że chodzisz po swoim wygodnym pokoju. Dotykaj przedmiotów, które się w nim znajdują i przyglądaj się im szczegółowo. Niech ogarnie Cię spokój.
  2. Usiądź na jednym z wygodnych krzeseł stojących przed kominkiem. Drewno trzaska w ogniu, a Ty wpatrujesz się w płomienie. Ciepło bijące od ogniska sprawia, że czujesz się odprężony.
  3. Wyobraź sobie, że nagle ogień zaczyna mienić się na jasnoczerwono. Powoli czerwień zmienia się w kolor pomarańczowy, co sprawia, że masz świadomość możliwości dokonania wszystkiego, czego tylko zapragniesz.
  4. Płomień staje się światłem o barwie jasnożółtej, harmonizującej Twoje emocje, napełniającej Cię radością i pewnością siebie. Teraz płomień świeci w kolorze szmaragdowej zieleni, która sprawia, że Twoje serce otwiera się na miłość i zaufanie. Poczuj gotowość i chęć do komunikacji, niech płomienie odpowiadają na to, zmieniając barwę na różnorodne odcienie niebieskiego. Kolory te przynoszą Ci poczucie wolności, ale po chwili ogień przybiera odcienie fioletu. Twoje zmysły są wyostrzone. Twoje wewnętrzne oko otwiera się na wszelkie wizje, których musisz doświadczyć. Teraz ogień w kominku odbija wszelkie światło i jest biały jak śnieg.
  5. Wpatruj się w tę biel. Zaczynasz odczuwać obecność jakiejś postaci siedzącej na drugim krześle. Wydaje Ci się dziwnie znajoma, masz wrażenie, że od dawna wiesz o jej istnieniu. Powitaj swojego Anioła Stróża.
  6. Przypatrz się szczegółom dotyczącym wyglądu anioła. Jeżeli kontaktujesz się z nią/nim po raz pierwszy zapytaj o imię i o te rzeczy, które wzbudzają Twoją ciekawość. Dowiedz się, w jaki sposób możesz lepiej odczuwać jej/jego nieustanną obecność. Pozwól jej/mu podjąć jakiś istotny temat.
  7. Gdy poczujesz, że nadszedł czas, by Twój anioł znowu stał się niewidzialny, pożegnaj się z nim i obserwuj, jak znika. Ponownie skieruj wzrok na kominek, następnie wstań i rozciągnij mięśnie. Rozejrzyj się po swoim specjalnym pomieszczeniu i zaszczep w swojej podświadomości myśl, że możesz tu powrócić, kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota.

Więcej informacji o anielskiej sferze i o sposobach nawiązywania kontaktu z anielskimi istotami znajdziesz w książce Rozmowy z aniołami Judith Marshall.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (9 głosów, średnia: 3,89 z 5)
Loading...