Uzdrawiające wizualizacje i afirmacje w praktyce

Nasze zdrowie fizyczne zależy też od naszego stanu energetycznego i duchowego, od tego, co tkwi w naszych umysłach i sercach. Podam dziś przykład z książki „Potęga uzdrawiania intuicyjnego”, w jaki sposób możesz skorzystać z wizualizacji i afirmacji do poprawy stanu swojego zdrowia.

9788363965556Inna Segal, znana uzdrowicielka, przedstawia w niej proste metody intuicyjnej pracy z kolorami, czakrami i afirmacjami. Kiedy je poznasz, będziesz w stanie stosować je w dowolnym momencie, uczynić je elementami Twojego codziennego planu dnia – Twoją osobistą chwilą na wzmacnianie wewnętrznej siły. W dalszej części artykułu, w zamieszczonym cytacie, znajdziesz wytłumaczenie, dlaczego ważne jest, byś znalazł na to czas.

W książce Inna Segal pokazuje też, jak wprowadzać zmiany we wszystkich obszarach życia, jak odróżnić głos intuicji od zwykłych myśli, pracować z archetypami, otworzyć swoje trzecie oko, zaprosić dobrą energię do swojego życia, a także odkryć swoje talenty i powołanie zawodowe.

Czy wiesz, że niekorzystne skutki dla Twojego zdrowia mogą przynieść nawet negatywne emocje ludzi, z którymi masz kontakt? Nie namawiam Cię do tego, byś starał się od teraz unikać pomocy rozżalonym i pesymistycznie nastawionym osobom, ale abyś pamiętał o swojej ochronie. Oto wizualizacja z książki „Potęga uzdrawiania intuicyjnego”, która wzmocni Cię, również na poziomie fizycznym.

„Opisane poniżej ćwiczenie uzdrawiające pomaga obronić się przed agresją i przezwyciężyć negatywne oddziaływanie ze strony innych. Pamiętaj, że im lepiej zabezpieczysz swoją własną czystą energię, tym lepszym stanem zdrowia będziesz się cieszyć. Wykonuj te ćwiczenie, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z osobami emanującymi negatywną, absorbującą i wyczerpującą energią.

hsbodylightsLśniąca biel i złoto to silnie działające kolory, które możesz wykorzystać w celu nawiązania połączenia z Bogiem. Biały kolor (oznaczający czystość) doskonale nadaje się do oczyszczenia organizmu z toksycznej gęstej energii. Lśniąca biel wzmacnia oczyszczający efekt, co przyśpiesza cały proces. Kolor złoty pomaga w uzdrawianiu stresu, urazów, frustracji, agresji, depresji i chorób. Połączenie złota i lśniącej bieli sprawia, że ćwiczenie jest bardziej efektywne.

Ochrona i oczyszczenie

Najpierw otwórz dłonie (tak by były skierowane do góry), aby dać uniwersalnej inteligencji znak, że wyrażasz gotowość na przyjecie jej darów. Weź kilka powolnych głębokich oddechów. Pozwól swojemu ciału zwiotczeć i rozluźnić się. Wyobraź sobie, że spada na Ciebie deszcz lśniących promieni światła w kolorach białym i złotym. Wypowiedz słowa:

„Boskie Źródło, obdarz moje ciało lekkością, pozwól mi rozwinąć się i otworzyć na cudowne nowe możliwości i okazje, które może przynieść mi dzisiejszy dzień. Chroń mnie przed zaabsorbowaniem gęstej i negatywnej cudzej energii. Pozwól mi okazywać współczucie, ale nie dopuść, bym odczuwał/a brzemię, z którym muszą mierzyć się inni ludzie. Dziękuję”.

Powtórz kilkakrotnie słowa „oczyść (moje ciało, pole energii, umysł i emocje)”, aż poczujesz się lżej. Wyobraź sobie, jak zalewają Cię lśniące białe i złote promienie światła, uzdrawiając Cię oraz oczyszczając Twoje ciało i pole energii z gęstej, negatywnej energii, nieufności, a także z wszelkich ograniczeń i bólu”.

 O tym, jak ważna jest ochrona własnej energii, Inna tłumaczy na własnym przykładzie: „Słyszałam teorię, że ochrona energii to koncepcja oparta na strachu, ale to nieprawda, bo w rzeczywistości nie ma się czego obawiać. Nie lubię ulegać lękowi, więc postanowiłam przeprowadzić eksperyment i przez pół roku nie stosować żadnej ochrony. W trakcie tych sześciu miesięcy cierpiałam na chroniczny katar i cały czas czułam się źle. Pewnego dnia mój stan pogorszył się na tyle, że dostałam torsji. (…) Po dokładnym badaniu specjalista medycyny naturalnej stwierdził, że mój organizm nie radzi sobie z nagromadzeniem cudzej negatywnej energii. (…) Zrozumiałam wtedy, że ochrona nie wiąże się ze strachem, lecz z potrzebą oczyszczenia, klarowności i czystości wibracji. Później, kiedy już nauczyłam się nawiązywać połączenie z Wszechmocną Uzdrawiającą Energią i chronić własną przestrzeń, mogłam słuchać o problemach innych bez negatywnych skutków ubocznych w postaci emocjonalnego wycieczenia”.

Mam nadzieję, że skorzystasz z doświadczenia Inny Segal i wzmocnisz swoje zdrowie. Dla zdrowia duchowego ważne jest również energetyczne oczyszczanie siebie i swojej aury, jak i otoczenia, w którym przebywamy. Pomogą Ci w tym poniższe propozycje:


Biała szałwia do okadzania pomieszczeń i ludzi

nepal_SA001Dym ze spalania białej szałwii oczyszcza pomieszczenia i  ludzi z negatywnej energii. Ochrania przed wampirami energetycznymi (odcina także istniejące połączenia), oddala rzucone przez kogoś czary i uroki. Biała szałwia jest świętym zielem Indian stosowanym przy wszelkich ceremoniach – jej dym pobudza mądrość, pomaga w uzdrawianiu ciała, umysłu i duszy.

Oczyszczając osobę okadzanie dymem rozpoczynamy od głowy, a kończymy przy stopach. Aby oczyścić dom, okadzamy każde pomieszczenie, zaczynając od piwnicy, a kończymy na strychu, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W tym wypadku najlepiej uprzątnąć całe mieszkanie, okadzić je przy zamkniętych oknach, a następnie porządnie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia.


Druk Healing – kadzidło o leczniczych właściwościach

druk-healingTo wyjątkowe kadzidło o silnych właściwościach leczniczych i potężnej mocy oddziaływania na nasz organizm. Zawiera ponad 100 ziołowych składników medycznych w tym drogocenny Agar-31 (typ żywicy zawierający związki znane współczesnej medycynie i wykorzystywane do stymulowania układu nerwowego). Kadzidło to zmniejsza napięcia psychiczne, usuwa nadwrażliwość, jest pomocą w stanach depresyjnych. Opakowanie zawiera 25 grubych ręcznie wykonanych kadzideł (bez patyczka bambusowego), z których każde pali się około 80 minut .


Mydło solne

kamien-energo-sol-mydlo-light-pinkMydełko solne to czysta krystaliczna sól himalajska uformowana na kształt kostki mydła. Po co masować się takim mydełkiem? Minerały soli himalajskiej wnikają głęboko do komórek skóry i przywraca skórze witalność i blask. Mydełko działa jak peeling, także dezynfekuje, spowalnia rozmnażanie się bakterii i redukuje wydzielanie potu. Dodatkowo oczyszczasz nim swoje ciało fizyczne z negatywnych energii, z którymi mamy kontakt każdego dnia!

Można używać go jak zwykłego mydła. Jedyna różnica polega na tym, że należy je pozostawić na skórze przez 5-10 minut. Następnie dokładnie spłukać samą wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem – nie wycierać.


Lampa solna – kolejny sposób na korzystanie z oczyszczających właściwości soli

TL-01Lampy i świeczniki solne są naturalnymi jonizatorami powietrza, które podnoszą poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach. Bioenergoterapeuci i homeopaci w Europie Zachodniej od dawna polecają lampy i świeczniki z soli jako wspomaganie w leczeniu alergii, astmy, chorób układu oddechowego i układu krążenia. Ich kojące światło pomaga osobom znerwicowanym i cierpiącym na bezsenność. Korzystając ze świecznika solnego w trakcie medytacji, czy sesji masażu ciała w połączeniu z energią ognia będzie on również oczyszczał energie danego pomieszczenia.

SOLNA07Efekt jonizacji powietrza przez sól wynika z odkrytych już wiele lat temu jej właściwościach fizykochemicznych. W lampach solnych efekt jonizacji jest dodatkowo zwiększony poprzez rozgrzanie kryształu soli znajdującą się wewnątrz żarówką. Dzięki temu lampa solna poprawia jakość naszego otoczenia, a tym samym naszego samopoczucia. W przypadku świecznika solnego tę rolę pełni świeczka typu podgrzewacz. Również kwiaty będą wdzięczne, a zwłaszcza paprotki, jeśli w ich pobliżu ustawisz lampę solną :)


Talizman Aniołów – ochronny talizman, który przyciągnie szczęście

ciszakT53_1Na koniec – talizman, który przyciągnie do Ciebie szczęście prawdziwe, gdyż nie otrzymasz tego, co według Ciebie miałoby Ci je zapewnić, tylko to, co NAPRAWDĘ Cię uszczęśliwi. Na tym talizmanie wypisane są imiona siedmiu aniołów władających siedmioma planetami. Łacińskie motto znaczy: „Dla cnoty nie ma drogi nie do przebycia”.

W chwilach smutku czy zdenerwowania wyobraź sobie siebie otoczonych przez Archaniołów, których imiona widoczne są na talizmanie, stojącego pośrodku sześcioramiennej gwiazdy, a poczujesz przy sobie anielską obecność.

W artykule opisane zostały następujące pozycje:

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...