Jak znaleźć swój wibracyjny ton? O technice wibrowania w magii

Pracując ze słowami mocy magowie posługują się techniką wibrowania. Jeśli chcesz opanować tę sztukę, musisz na początku odkryć własny wibracyjny ton. Określa go częstotliwość, z którą rezonuje Twoje ciało. Możesz go znaleźć, wykonując proste ćwiczenie, polegające na jednostajnym wydawaniu z siebie samogłoski. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Znajdź miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał.
  2. Weź głęboki wdech, otwórz szeroko usta i jednostajnym tonem zacznij z siebie wydawać samogłoskę „a”. Zacznij od niskiej tonacji.
  3. Zrób jeszcze jeden wdech i trochę wyższym tonem znów zacznij wypowiadać samogłoskę „a”. Przy kolejnych próbach stopniowo podnoś tonację wydawanego przez siebie dźwięku, a następnie ją obniżaj.

Podczas wydawania z siebie samogłoski w tonacji, która jest dla Ciebie odpowiednia, poczujesz się odrobinę inaczej: w klatce piersiowej możesz odczuwać mrowienie, delikatny impuls lub wibrację. Być może usłyszysz też jakiś dysonans pomiędzy tym tonem a innymi tonacjami: tak jakby ów dźwięk był głębszy od innych lub głośniejszy. Oto Twój ton wibracyjny. Głębsze dźwięki, które usłyszysz, to wydźwięki, czy też dźwięki harmoniczne.

music-img-2Każdy z wyśpiewywanych przez ciebie tonów ma przyporządkowany do niego wydźwięk, ale w momencie, w którym wydasz z siebie swój ton wibracyjny, usłyszysz go znacznie wyraźniej. Co ciekawe, w niektórych tradycjach dźwięki harmoniczne są tak bardzo akcentowane, że można odnieść wrażenie, że z gardła jednego człowieka wydobywa się więcej niż jeden głos – tak właśnie „śpiewają” mnisi tybetańscy.

Kiedy już znajdziesz osobisty wibracyjny ton, możesz wzmocnić swój głos poprzez śpiewanie wydźwięków:

  1. Stań z twarzą zwróconą w stronę ściany – wydawane przez Ciebie dźwięki muszą się od niej odbijać i powracać do ciebie.
  2. Wydaj z siebie swój wibracyjny ton, układając usta w kształt litery „o”. Wygnij podniebienie w łuk, rozwierając przy tym tylną część gardła.
  3. Wsłuchuj się w wydawany przez Ciebie ton w poszukiwaniu dźwięków o wyższej tonacji.

Im dłużej i częściej będziesz ćwiczył wyśpiewywanie wydźwięków, tym łatwiej będzie Ci je usłyszeć. To ćwiczenie ma na celu odkrycie takiego dźwięku, który sprawi, że sam zaczniesz pod jego wpływem wibrować. Jego ton dla każdego człowieka będzie inny, a najistotniejsza jest tu skuteczność. Twój dźwięk wibracyjny musi brzmieć poprawnie z magicznego punktu widzenia, by mógł być wykorzystany w rytuałach.

Jeśli chcesz rozwinąć magiczne umiejętności, takie jak praca z energią, postrzeganie aury, praca ze snami, wróżenie, czakry i wiele innych, przeczytaj Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących autorstwa Brandy Williams.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...