Czym tak naprawdę jest czarna magia?

Zwykło się uznawać, że czarna magia to działania mające na celu szkodzenie innym. Już sam termin wzbudza poruszenie, sensację i drżenie, jako temat tabu, zakazany i nacechowany negatywnie. Przyjrzyjmy się mu jednak uważniej.

destroyZacznijmy od tego, że nie ma białej, czarnej, czerwonej czy innej kolorystycznie magii! Magia to kierowanie energią do osiągnięcia określonego celu. Jedynie cele mogą być różne i sposób wykorzystania energii. Przyjmuje się więc, że jeśli ktoś ma niechlubne cele i manipuluje energią bez wiedzy i zgody osób trzecich, jest to czarna magia.

Jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że my sami codziennie praktykujemy czarną magię, jeśli wysyłamy do bliźnich pełne niechęci, nienawiści, goryczy czy zazdrości myślokształty. W dodatku na naszej planecie – KAŻDEGO DNIA –  w imię „higieny” rasowej czy religijnej morduje się miliony ludzi, z powodu płytkiego konsumpcjonizmu zabija się niewinne zwierzęta i niszczy Ziemię. Tych działań nie nazywa się głośno „prawem do nienawiści i niszczenia wrogów”, ale tym faktycznie one są. Formuła ta pokrywa się z definicją działań czarno magicznych.

Uściślając jednak, czarna magia to nie tylko, w uproszczony sposób rozumiana, sztuka szkodzenia innym ludziom, ale często praca psychoterapeutyczna, samoanaliza siebie i swoich postaw; analiza, która niejednokrotnie pozwala na zrozumienie, dlaczego nienawidzę tej osoby/osób, dlaczego chcę jej/im zaszkodzić, czy mam takie prawo, co z tego wyniknie dla mnie/dla innych?

Black MagicTo przenoszenie własnego światopoglądu, odbioru rzeczywistości i pragnień (zemsty, chęci manipulacji, obrony) w sferę energetyczną może być wspaniałą terapią, ponieważ rytuał zaszkodzenia danej osobie wymaga trudu i czasu (a w tym okresie wszystko może się wydarzyć, możemy także zmienić zdanie, nastawienie itp., a fizyczna krzywda są natychmiastowe i nieodwracalne), co pozwala nam na zrozumienie, zweryfikowanie lub ostudzenie uczuć, emocji oraz zmianę swojego nastawienia lub, wprost przeciwnie, ugruntowanie w swoim przekonaniu i działaniach.

Bardzo często działania w czarnej magii przynoszą także zupełnie inne, zaskakujące, czasami wręcz niespodziewanie pozytywne rozwiązania. Dlaczego? Bo otwarte przyznanie się do nienawiści i świadome działania mające na celu zaszkodzenie konkretnej osobie pełnią świetną funkcję terapeutyczną i mogą po prostu uwalniać nas od wewnętrznej nienawiści. Uczucie krzywdy, niechęci, nienawiści czy żądza zemsty są wraz rytuałem silnie „wyrzucane” z naszego wnętrza w eter, a tym samym uwalniane przez nas i oczyszczane. Nie dziwmy się zatem, że – pomimo odprawiania rytuału nienawiści krzywdy – w ostatecznym rozrachunku otrzymujemy nie wypadki i śmierć, ale pokojowe rozwiązanie lub psychiczne uwolnienie.

good_badKolejną przyczyną nieudanego rytuału czarnej magii może być działanie naszej podświadomości. Pomimo głośnego i otwartego deklarowania nienawiści do kogoś tak naprawdę możemy być nie do końca przekonani, że szkodzenie innym jest właściwe – może bojkotować nas własna podświadomość, strasząc grzechem, ogniem piekielnym, potępieniem, ciężką karmą itd.

Strach i poczucie winy to podstawowi dywersanci, którzy bardzo skutecznie niwelują działania magicznego krzywdzenia innych. I nawet jeżeli działamy wściekli, z furią i impetem, przekonani o swojej racji, to często po ukończonych rytuałach, po jakimś czasie mogą się pojawić wątpliwości, poczucie winy, strach, i to właśnie powoduje uderzenie w nas powracającej energii. Sami ewokujemy nieszczęśliwe zdarzenia, kary i rzekome powroty energii, bo wystraszona podświadomość, sama wymierza sobie karę. Oto nasze prawo trójpowrotu. Do tego trzeba pamiętać, że osoba będąca celem takiego ataku może mieć własną ochronę, która odeprze od niej negatywne energie.

Faktyczne praktykowanie magii to sztuka rozwoju na każdej możliwej płaszczyźnie – etycznej i moralnej także – która na tyle rozwija świadomość siebie, świata, zdarzeń i Wszechświata, że niepotrzebne są jakiekolwiek działania fizyczne – wystarczy skoncentrowana myśl. To jest jednak dane nielicznym i te osoby, posiadające wyższy potencjał, wgląd i samoświadomość, raczej nie parają się rytuałami odbijania czyjeś żony, kłuciem lalek czy „wsadzaniem” pecha do magicznych butelek.

Niemniej jednak, zanim osiągniemy taki poziom samoświadomości i rozwoju, drogi prowadzące do niego są różne, a magia świec (w tym czarna) może być jedną z nich. Jeśli chcecie poznać rytuały i techniki praktykowania czarnej magii, polecam książkę „Tajniki magii świec” (wyd. Illuminatio 2014) autorstwa słynnej Bereniki Tern.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...