„Dusza kobiety… Ego mężczyzny…” – Elżbieta Liszewska – recenzja książki

Zapraszam do lektury recenzji książki „Dusza kobiety… Ego mężczyzny” autorstwa Magdaleny Dzikowskiej. Oto, co napisała nam po przeczytaniu tej książki:

Dzieło „Dusza kobiety… Ego mężczyzny” jest opowieścią nietypową ze względu na formę. Mamy tu do czynienia z historią dwojga ludzi, obu tak samo zagubionych i szukających właściwej drogi. Jedna, ta sama historia, opowiedziana została z perspektywy każdego z bohaterów.

Dusza kobiety, ego mężczyzny w CzaryMary.pl

Dusza kobiety opisuje zmagania Hanny z codziennością i dylematami emocjonalnymi. Walka sama ze sobą prowadzi do trudnych decyzji, które oddziałują na innych. Dzięki tej części mężczyzna nauczy się lepiej zrozumieć kobietę, odnaleźć się w gąszczu jej rozterek i bogactwie emocji. Część ta przyda się również kobiecie – pomoże jej stawić czoła z problemami i wyzwaniami, które spotyka na swej drodze życiowej.

Ego mężczyzny to zaś opis zmagań Krzysztofa – mężczyzny tkwiącego w trudnym związku, w którym brak odwagi do dokonania zmiany skazuje go na nieszczęśliwe życie w miłosnym trójkącie. Psychoanalityk, na podstawie przykładów, pokazuje Krzysztofowi, w jaki sposób ten może zmienić swe życie na lepsze.

Na początek opinii własnej wspomnę o ciekawej okładce, która w zasadzie składa się z dwóch okładek – wersję opowieści kobiety i mężczyzny widzimy obracając książkę „na drugą stronę”. Okładka jest bardzo delikatna i o ile mi przypadła do gustu, o tyle potrafię sobie wyobrazić, że niebieski motyl może nie być w stylu męskim. Z drugiej strony, powiedzmy sobie szczerze, że to głównie kobiety dbają o jakość i zrozumienie relacji w swych związkach.

Nie tego spodziewałam się po książce – liczyłam na poradnik pełen praktycznych wskazówek. Praktyczne wskazówki są, niemniej w zupełnie innej formie. Mimo zaskoczenia, lektura nie rozczarowała mnie, pozwoliła na zrozumienie ważnych aspektów życia i relacji damsko – męskich. Co więcej, taka forma opowiadania sprawiła, że i historia i porady wydają się być prawdziwe, skuteczne, a lektura książki emocjonująca.

Dużym plusem „Dusza kobiety… Ego mężczyzny” jest podanie przez autorkę przykładów autentycznych historii osób potrzebujących pomocy, które trafiły do psychoanalityka, a także pomocy, jakiej im psychoanalityk udzielił. Książka pozwala zrozumieć co wpływa na nasze zachowanie, czym powinniśmy się kierować w życiu oraz jak rozpocząć pozytywne zmiany.

Z czystym sumieniem polecam tę książkę osobom, które chciałyby się nieco więcej dowiedzieć o sobie samym i rozpocząć zmiany (oczywiście na lepsze) w swoim życiu przez uzdrowienie relacji z partnerami.

Poczytaj także o:

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...