Jak zostać medium? Garść porad przed rozpoczęciem ćwiczeń

mediumZacznijmy od następującego, jakże istotnego, pytania: kim tak naprawdę jest medium? Otóż medium to osoba, która potrafi występować w imieniu duchów: osób zmarłych, może porozumiewać się z przewodnikami duchowymi innych ludzi i przekazywać im wiadomości z drugiej strony.

Nie ulega wątpliwości, że umiejętności tego typu są niezwykle przydatne, jednak nie tak łatwo je opanować.

Niełatwo zostać medium, ale przy odrobinie wytrwałości i włożeniu wysiłku każdy z nas może w szybkim czasie wykazać się swoimi mediumicznymi zdolnościami.

Gdzie zaczynać?

Najlepiej zacząć w otoczeniu osób, które są nam bliskie pod względem rozwoju duchowego. Przecież znacznie łatwiej współpracuje się z tymi ludźmi, którzy nas rozumieją i wierzą w to, co robimy. Musimy pamiętać i o tym, że prędzej czy później spotkamy się ze sceptycznym nastawieniem, dlatego lepiej wcześniej nabrać pewności siebie i dopiero potem zabrać się do mediumicznych działań. Warto także przebywać wśród osób o tak zwanym otwartym umyśle.

Nie zapomnijmy przy okazji o jednej istotnej kwestii: nie ukrywajmy faktu posiadania mediumicznych zdolności przed bliskimi nam osobami. Zatajanie takich informacji prowadzi tylko do narastania poczucia winy, frustracji i rozgoryczenia oraz do hamowania własnego rozwoju duchowego. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do swoich duchowych przewodników.

Powiedz „tak”.

Kiedy już uwierzysz w siebie i zostaniesz medium, ludzie sami zaczną do ciebie przychodzić. Takie wieści bardzo szybko się roznoszą. Może się także okazać, że wówczas znikną z twego otoczenia twoi dawni „przyjaciele”. To smutne, ale z drugiej strony pomyśl o tym w ten sposób: skoro nie rozwijają się duchowo w tym samym tempie co ty, może lepiej się z nimi pożegnać? Pamiętaj o zachowaniu uprzejmości i delikatności w stosunku do takich osób.

Bez względu na to, jaką pracę mediumiczną zdecydujesz się wykonywać, ważne jest to, że będziesz w stanie pomagać innym i zyskasz dzięki temu ogromne poczucie satysfakcji.

Artykuł został  napisany na podstawie książki „Anioły i duchowi przewodnicy” Richarda Webstera, Wydawnictwo Illuminatio, Białystok 2014.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...