Enochiańska magija żywiołów

ogien

Symbol ognia

Żywiołaki stanowią nieodłączny element magicznego świata, tkwią wewnątrz każdego maga, otaczają go ze wszystkich stron…

Aby móc w pełni poznać siebie, trzeba również przeniknąć
tajemnice żywiołów, zamieszkujących  własne serce i duszę.

Najwyższym celem maga jest osiągnięcie duchowego oświecenia i wyzwolenie własnej duszy – a zgłębienie sekretów żywiołów jest jednym ze stopni duchowej ścieżki rozwoju.

woda

Symbol wody

Enochiańska magija żywiołów nie polega na przywoływaniu duchów i nakazywaniu im spełnienia życzenia maga. Mag odwiedza w wizji enochiańskiego anioła żywiołu, zgłębia określony aspekt wszechświata, który w sposób metaforyczny i wizualny ów anioł uosabia i dostrzega rzeczy takimi, jakimi są w tym właśnie obszarze.

W ten sposób, uzyskawszy odpowiednią wiedzę, mag zyskuje umiejętności pozwalające mu samodzielnie odkryć, w jaki sposób zrealizować założony magiczny cel.

powietrze

Symbol powietrza

Każdemu aniołowi, przywołanemu z Tablicy Żywiołu można zadać kilka prostych pytań, które umożliwią odnalezienie odpowiedzi na zagadnienia związane z osobistymi problemami natury magicznej.

Stopniowo przechodzi się od najłatwiejszych (imię, kolor, dźwięk) do coraz bardziej szczegółowych kwestii (sposób wyrażania poprzez emocje, w formie jakiej idei objawia się najpełniej).

Co daje praca z żywiołakami?

ziemia

Symbol ziemi

Uświadamia, że świat duchów jest subiektywną rzeczywistością, która leży u podstaw obiektywnego świata – mag posiadający doświadczenie w pracy z żywiołakami ma szansę lepiej zrozumieć tajemnice istnienia.

Ponadto, każde spotkanie z aniołami żywiołów reguluje związane z żywiołami elementy wewnętrznego świata maga, który doświadcza dzięki temu przemiany i staje się kimś lepszym oraz bardziej zrównoważonym duchowo.

Jak zwracać się w odpowiedniej kolejności do różnego rodzaju istot wchodzących w skład anielskiej hierarchii zamieszkującej każdą z Tablic Żywiołów i jak wygląda poprawna procedura pracy z żywiołakami, dowiesz się z „Magiji enochiańskiej” (wyd. Illuminatio), której autorem jest wybitny mag, Lon Milo DuQuette.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...