Kolor zielony w magii i uzdrawianiu

Co czujesz myśląc o zielonej łące? Błogi spokój, cisza, relaks… i wspaniale energetyzujące ciepłe, żółte słońce… Zauważyłaś, że wszystkie miejsca, w których czujemy się spokojni i zrelaksowani są jasne, pastelowe? Każdy kolor ma swoją indywidualną wibrację, która działa na naszą podświadomość, wzbudza emocje, przywołuje określone obrazy. Użyta świadomie może natomiast uzdrawiać, wzmacniać życzenia, intencje i magiczne rytuały. Dziś chcę ci przedstawić bliski naturze kolor zielony.

lisc Kolor zielony znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w magii finansowej (która bywa też nazywa zieloną magią). Zauważ, że stoły w kasynach często pokryte są właśnie zielonym suknem.

Zieleń jest też uspokajająca dla naszych oczu, neutralna i tonująca, dlatego stosuje się ją w leczeniu depresji, rozdrażnienia. Jeśli chcesz wykorzystać w magicznych praktykach te i inne właściwości barwy zielonej musisz zrozumieć jej wibrację.

Aura

Zieleń obecna w aurze oznacza zdolność do uzdrawiania, serdeczność, współczucie, nadzieję, medytację, umiłowanie przyrody, ale też może sugerować takie negatywne cechy, jak zazdrość, zawiść, nieuczciwość. Pojawia się również w aurach osób wyczerpanych, zmęczonych.

Kamienie wzmacniające wibracje koloru zielonego

Awenturyn, kamień krwisty (bloodstone), malachit, zielony jadeit, nefryt, peridot, szmaragd, zielony apatyt, fluoryt, kalcyt, turmalin, zoizyt.

malachite23

Chromoterapia – zieleń w uzdrawianiu

Kolor zielony jest uspokajający, dlatego też ma bardzo duże znaczenie w leczeniu chorób układu nerwowego. Potęguje on również uczucie empatii, intuicję i wyrozumiałość. Dodaje witalności, a także budzi odwagę, sprzyja wypoczynkowi i relaksacji, stymuluje pamięć.
Wskazany dla nadmiernie aktywnych, mających trudności z podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów. Zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych. Niewskazany dla potrzebujących energii do działania – może sprzyjać nudzie i bierności. Nadmiar i niedobór koloru zielonego pozbawia organizm możliwości eliminowania substancji toksycznych i wywołuje przewrażliwienie.

Kolorem tym wyleczymy: astmę, wszelkiego typu alergie, bóle pleców, kolkę, katar sienny, gorączkę, bóle głowy, katar, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, zapalenia krtani, nerwobóle, hemoroidy, wrzody i choroby weneryczne. Zieleń stymuluje również rozwój kości i mięśni.
Ta barwa skutecznie pomaga również ludziom, którzy cierpią na klaustrofobię.

Magia świec

swieca_zielonaZieleń to energia Ziemi, urodzaj, płodność, dobrobyt, bogactwo, sukces. To kolor równowagi, odnowy życia. Pamiętaj jednak, że nadmiar zieleni wywołuje skąpstwo i brak poczucia bezpieczeństwa. Świec tego koloru używamy w:

  1. Rytuałach płodności, sukcesu, dobrych zbiorów.
  2. Rytuałach mających na celu przyciągnięcie pieniędzy; osiągnięcie dobrobytu, bogactwa, sukcesu finansowego, awansu (aby wzmocnić efekt, rytuał powinieneś wykonać w godzinach od 14.00 do 17.30).
  3. Uzdrawianiu (ciała, duszy, sytuacji), harmonizowaniu, rytuałach odmładzających;
  4. Ochronie: ochronie zdrowia, rodziny, dzieci, majątku, nieruchomości, stanowiska pracy.

Świecę zieloną stosujemy w magii i rytuałach, aby osiągnąć stabilizację i równowagę emocjonalną, kiedy szukamy pracy czy oczekujemy na podwyżkę (warto w miejscu pracy trzymać jakiś przedmiot w kolorze zielonym). Zieleń nadaje się również do rytuałów płodności oraz do porozumienia z duchami natury.

Pamiętaj, żeby nie palić zielonych świec z czerwonymi, bo przywołasz do swojego życia zazdrość! Więcej wiadomości o stosowaniu kolorów w magicznych rytuałach, a także o ich znaczeniu w codziennym życiu znajdziesz w książce Tajniki magii świec Bereniki Tern, wydanej przez Wydawnictwo Illuminatio.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...