Medytacja umożliwiająca spotkanie z aniołami

Anioły są przejawem boskiej inteligencji, noszą w sobie mądrość duchową, którą chcą Cię natchnąć. Możesz poprosić je o pomoc w trudnych momentach życia, komunikując się z nimi poprzez medytację.

aniolNajpierw musisz wypowiedzieć intencję swojej medytacji (nazwij problem, który chcesz rozwiązać z anielską pomocą).

Następnie wykonaj ćwiczenie oczyszczające i uziemiające: stając w lekkim rozkroku weź głęboki oddech i wyobraź sobie jak energia ziemi wnika w twoje stopy i wypełnia całe ciało aż po czubek głowy, odpręż się wydychając powietrze. Powtórz tę czynność kilka raz. Dopiero teraz możesz rozpocząć medytację mającą zapoznać cię z aniołami.

* Medytacja: spotkanie z aniołami *

Wyobraź sobie, że idziesz leśną ścieżką. Wokół siebie słyszysz szelest wiatru liści. Czerwone liście spadają wokół ciebie niczym deszcz. Gdy idziesz dalej ich kolor zmienia się na pomarańczowy. Chłoniesz ich żywe kolory. Kiedy ruszasz dalej, na drodze napotykasz kolejne spadające liście, tym razem żółte. Do twoich uszu dobiega szmer strumyka. Podchodzisz bliżej i widzisz jak promienie słoneczne tańczą na czystej tafli. Rosnąca w pobliżu zielona trawa wygląda tak zachęcająco, że kładziesz się na niej i patrzysz w górę ku koronom drzew. Po raz pierwszy widzisz tak błękitne niebo i czujesz, jak uspokajająca energia płynąca od tej barwy wypełnia twoją świadomość. Po prawej stronie dostrzegasz przebiegający nad strumykiem drewniany mostek. Wstajesz i idziesz w jego kierunku.

karta

Karta z talii „Przesłania Aniołów” autorstwa Doreen Virtue.

Zaczynasz przechodzić przez most, ale w połowie drogi zatrzymujesz się i spoglądasz na płynącą pod mostem wodę. Na dnie strumyka widzisz małe kamienie. Mienią się wszystkimi znanymi ci odcieniami fioletu, patrzysz na nie ze zdumieniem, czując, jak otwierają twoje wewnętrzne oko.

Poczuj przypływ energii i świadomości. Nad tobą rozciąga się zielone sklepienie, które wygląda jak sufit olbrzymiej katedry. Na wprost Ciebie, przy końcu leśnej ścieżki drzewa układają się w łuk, zaś za nim widać białe światło emanujące pierwotną energią wszechświata. Powoli zmierzasz w kierunku, z którego dobiega światło, wyczuwając, że ten punkt stanowi magiczną granicę. Spokojnie i pewnie wkraczasz do światła i docierasz do bezpiecznego miejsca, które stworzyłeś w swojej wyobraźni.

Obejrzyj swoją bezpieczną przestrzeń. Zbadaj detale, zwróć uwagę na wygląd, dźwięki, uczucia i zapachy. Wyobraź sobie, że doświadczasz tego, czego tylko chcesz. Rozmawiaj z ludźmi, których tam napotkasz. Zapytaj, kim są i co chcieliby ci przekazać. Jeśli poproszą cię, by iść za nimi, zgódź się i otwórz się na to, co ci pokażą. Możesz czuć się bezpiecznie – nic ci tu nie grozi. Poznaj nowych przyjaciół i uczysz się od nich. Gdy poczujesz, że możesz już odejść, przypomnij sobie łuk prowadzący do tego świata. Przejdź przez białe światło i wróć do lasu. Przekrocz most i idź ścieżką, która wyprowadzi cię z lasu. Kiedy z niego wyjdziesz, medytacja będzie zakończona.

O aniołach i sposobach na to, jak z nimi rozmawiać, przeczytasz więcej w książce Rozmowy z aniołami Judith Marshall.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...