Jakie cechy powinien posiadać mag, by osiągnąć sukces w działaniach magicznych?

Są pewne cechy, którymi powinien odznaczać się mag przeprowadzający rytuał magiczny, by osiągnąć sukces w swoich działaniach. Są to: wiedza, wola, odwaga i milczenie.

  • Wola – Aby rytuał zadziałał, nie wystarczy chcieć, mieć na to nadzieję albo być skłonnym zaakceptować osiągnięty przez siebie rezultat – musisz namiętnie pragnąć, by rytuał zadziałał.

  • Wiedza – Oznacza ona wizualizację i umiejętność wyobrażenia sobie rezultatów, kreatywność i zrozumienie.

  • Odwaga – Musisz wierzyć w samego siebie i w wykonywaną przez siebie pracę.

  • Milczenie – Milczenie daje przeprowadzonej przez Ciebie operacji przestrzeń i czas, które są niezbędne, aby mogła ona przynieść pożądane skutki.

silenceNie powinieneś opowiadać innym ludziom o swoich postępach magicznych. Jeśli odprawiłeś rytuał, aby otrzymać pracę, nie mów o tym swoim znajomym, dopóki nie dostaniesz pracy i nie potwierdzisz, że rytuał zakończył się sukcesem. Jest to spowodowane między innymi tym, że mówienie o magii rozprasza wzniesioną przez nas energię, która zostaje nakierowana na naszą rozmowę, a nie na osiągniecie rezultatu.

Poza tym ludzie, z którymi będziesz rozmawiać, mogą podkopywać Twoją wiarę w skuteczność rytuału. A jest to zupełnie niepotrzebne :) Przy tym dodatkowo umacniasz swoją wolę: wprowadzasz do swojego życia zdyscyplinowanie, dzięki któremu owa wola będzie mogła się manifestować.

Jeśli chcesz poznać więcej procesów, dzięki którym rytuały magiczne, działają sięgnij do książki Brandy Williams „Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących”. Autorka te cztery jakości – wiedzę, wolę, odwagę i milczenie – określa jako cztery ściany piramidy magicznej; są niezbędne, aby rytuał magiczny zadziałał.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...