Twoi Duchowi Przewodnicy – recenzja

Zapraszam do lektury kolejnej recenzji książki – w tym tygodniu Łukasz Woźniak zrecenzjował tytuł „Twoi Duchowi Przewodnicy”. Książka ta trafiła do wakacyjnej promocji, więc do 15.08.2014 r. kupić ją można z rabatem 25% taniej od ceny okładkowej. Udanej lektury!

Twoi Duchowi PrzewodnicyTed Andrews był polecanym i bestsellerowym autorem wielu książek, m.in. „Mowy Zwierząt” (do kupienia w CzaryMary.pl po kliknięciu tutaj). W tej, którą będę recenzować – „Twoi Duchowi Przewodnicy” – przeczytać możemy o kontaktach z sferą duchową. Została ona wydana przez Studio Astropsychologii (wszystkie książki wydawnictwa znajdziesz tutaj), wydawnictwo znane z wielu interesujących pozycji.

Nie mogę powiedzieć, że widząc po raz pierwszy tę książkę, uznałbym, że muszę ją mieć. Ale po pierwszym wrażeniu, okazało się, że jest ona warta przeczytania ze względu na wartość informacji w niej spisanych.

Głównym tematem są tu więc kontakty z duchowymi istotami. Jakie korzyści będziemy mogli z tego odnieść?

Przede wszystkim, zostaniemy otoczeni opieką i będziemy mogli czuć się bezpiecznie z czyimś wsparciem. Poza tym, kontakt z sferą duchową może otworzyć nas na nowe możliwości i wiele nas nauczy. Jednocząc się z istotami, które stale nas otaczają, będziemy również stale inspirowani, aktywni w naszym życiu i otwarci na zmiany.

Jak widać, taki kontakt jest warty zbliżenia się do tego tematu. Pierwszym krokiem do tego jest zaakceptowanie obecności istot w naszym życiu, a następnym – próba nawiązania kontaktu. Wielu ludzi obawia się jednak mieć do czynienia z czymś, czego nie mogą zbadać ludzkimi miarami. W „rozwiniętym” świecie naszej cywilizacji człowiek nierzadko traci kontakt ze swoim duchowym wnętrzem – a także duchowymi istotami. Jak jednak udowadnia nam książka 'Twoi Duchowi Przewodnicy” – jest to coś, nad czym powinno się pracować.

Anioły

O czym więc przeczytamy w tej książce i dlaczego mi się ona podoba?

Dowiemy się o aniołach – niebiańskich istotach, których obecność dodaje nam otuchy i pomaga. Przeczytamy tu zatem trochę o archaniołach, metodach pracy z nimi, etc. To, co tu jednak zwróciło tu moją uwagę: w dość krótkim rozdziale zawarto, w miły sposób, wiele informacji.

Na rynku nie ma wielu popularnych pozycji o żywiołakach i duchach natury – tutaj jednak również o nich możemy się trochę dowiedzieć. Dość krótko, ale treściwie, autor opisał istoty przynależące do każdego żywiołu, a także wskazówki dotyczące kontaktu z nimi. Zostały również wyszczególnione duchy natury. Wszystkie te istoty opiekują się naturą i jej żywiołami, a także mogą współpracować z nami – pomagać w naszym rozwoju, uczuciach czy osiągnięciach.

Oprócz powyższych, Ted Andrews napisał również o totemach zwierzęcych. Są to – najczęściej – zwierzęta, z którymi w naszym życiu czujemy się związani. Kojarzą się nam one z praktyką szamańską, ale każdy ma swojego przewodnika – zwierzę, które może odnaleźć – i w tym również pomaga nam książka 'Twoi Duchowi Przewodnicy’.

EnergieAle choć ta książka ma tytuł sugerujący kolejną książkę o aniołach, których akurat na rynku jest całkiem sporo, to jednak jest ona trochę bogatsza w treść. Wychodząc tu ponad temat przewodników, dowiemy się m.in. o aurze, czakrach, energiach w środku i dookoła człowieka, o różnych wymiarach istnienia…

Mogę więc tu zdecydowanie polecić tę książkę wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o energii i duchowości. Autor definitywnie zostawił tu wiedzę, z którą warto się zapoznać.

Medytacja w tym temacie również ma kluczowe znaczenie. We wszystkich tutejszych ćwiczeniach kontaktu z istotami, medytacja jest oczywiście bardzo ważna. Ted Andrews napisał więc w książce 'Twoi Duchowi Przewodnicy” wiele o medytacji i transie, co niezwykle doceniam, ze względu na istotę takich praktyk w naszym życiu. Spodobało mi się to w tej książce, bo nie jest ona w ten sposób standardowa.

Co tu jeszcze znajdziemy? Informacje o innych metodach kontaktu, jak pisaniu automatycznym; zioła i zapachy przyporządkowane do odpowiednich celów; szczegóły dotyczące żywiołów w naszym życiu; środki ostrożności przy pracy duchowej.

Jest tu również oczywiście kilka ćwiczeń. Jedno z nich zaczerpnięte jest z Kabały, co niekoniecznie przypadło mi do gustu. Wiele z tych ćwiczeń jest jednak ciekawych i bardzo przydatnych – dlatego polecam je wszystkim. Podobały mi się między innymi instrukcje dotyczące tworzenia „wewnętrznego sanktuarium”, porady co do rozwijania swoich zdolności parapsychicznych – które przecież każdy z nas ma – a także wskazówki dotyczące pracy w grupie.

Książka „Twoi Duchowi Przewodnicy” wiele nas uczy. Oprócz zapoznawania nas z rzeczywistością istniejącą poza fizycznym, znanym nam światem, odznacza się ona również mądrością. Uświadamia między innymi, że tu nie ma magicznych trików ani drogi na skróty – jest to zasada właściwie całej magii i rozwoju. Jednocześnie jednak, choć wymaga to pracy, wiemy, że systematycznością i wolą można osiągnąć wszystko. Wystarczy tylko obudzić naszą duszę i nie bać się rozwoju. Być może zechcemy również spotykać na naszej drodze cudownych przewodników – i o nich opowiada ta książka.

Przechodząc do ogólnej oceny – książka „Twoi Duchowi Przewodnicy” jest krótka, ale zawierająca wiele informacji, nie tylko na temat różnych rodzajów przewodników i istot, ale także na temat medytacji i energii. Ted Andrews nie rozwodził się na temat zbędnych rzeczy, natomiast zawarł jak najwięcej informacji w stosunkowo małej ilości słów.

Nie powiedziałbym, że ta książka jest przeciętnie łatwa, ale jest z pewnością wartościowa. Po przeciętnym pierwszym wrażeniu okazała się niezwykle inspirująca.

Książkę można zakupić w sklepie CzaryMary.pl:

http://www.czarymary.pl/p_873463_twoi_duchowi_przewodnicy_andrews

Autor recenzji: Łukasz Woźniak

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...