Klucz do odnowy poprzez zrzucenie starej skóry

9788363965495_malyMark Nepo – filozof, poeta, jeden z najważniejszych współczesnych przewodników duchowych – w „Małej księdze przebudzenia” przytacza opowieść starożytnych Polinezyjczyków o stworzeniu świata. Opisuje ona, że proces nabywania mądrości zachodzi przez rozbijanie kolejnych, ograniczających nas skorup.

Cząsteczka Boga rozwija się w nas, aż zaczyna jej brakować miejsca, a wtedy znany nam świat ulega zniszczeniu, byśmy mogli narodzić się na nowo.

Każdy z nas w ciągu życia wielokrotnie przechodzi przez ten proces. W ten sposób pozbywamy się swoich poglądów na temat świata. Dzieje się tak nie dlatego, że nasze poglądy są fałszywe, ale że każdy z nich spełnia swoje zadanie do czasu, aż się rozwiniemy i przestaniemy go potrzebować.

Zastanów się, czy nie ma czegoś w Twoim życiu, co już nie służy dla Twojego rozwoju, a jedynie go ogranicza.

Medytacja „Zrzucanie skóry”
Od samego początku kluczem do odnowy było zrzucanie starej skóry.

  • Oddychaj powoli z zamkniętymi oczami i poczuj jeden aspekt swojego obecnego świata, który wydaje Ci się ograniczający.
  • Zamiast koncentrować się na związanych z nim ludziach lub okolicznościach, spróbuj poczuć to ograniczenie jako przejście do kolejnego etapu rozwoju.
  • Wyobraź sobie, że cząsteczka Boga w Tobie rozwija się i przyjmuje coraz bardziej wyprostowaną postawę, a dzięki byciu sobą rozbijasz ograniczającą Cię skorupę.
  • Pomódl się o zrozumienie, że jest to konieczne dla rozwoju Twojej duszy i nie ma w tym nic złego.

przycieta_malaW „Małej księdze przebudzenia” znajdziesz rozważania na każdy z 52 tygodni roku. Mają one inny motyw przewodni i przedstawiają różnorodne sytuacje życiowe, co umożliwi Ci spojrzenie na otaczający świat i ludzi z szerszej perspektywy. Mark Nepo pisze o duchowości i przyjaźni, zachęcając do dostrzegania pozytywów nawet tam, gdzie pozornie ich nie ma.

Książka ma bardzo poręczny format i twardą solidną, oprawę tak, byś mógł ją nosić ze sobą jako podręcznego towarzysza. Jej przesłania mają Ci przynieść ukojenie, zmotywować do podejmowania wyzwań i pomóc w poznaniu samego siebie.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...