Liczba 13: szczęśliwa czy pechowa?

13_obrazTrudno jednoznacznie stwierdzić co przyczyniło się do złej sławy liczby 13. Być może to zdradliwy Judasz, trzynasta osoba zasiadająca do ostatniej wieczerzy, a może król Francji Filip IV Piękny, który w piątek 13 października 1307 roku rozkazał aresztować templariuszy, poddać ich torturom i spalić na stosie.

Obawa przed tą „przeklętą” liczbą manifestuje się na wiele sposobów. Ile razy zdarzyło Ci się trafić do budynku, w którym nie ma pokoju lub piętra numer 13 (oczywiście, kondygnacja trzynasta z kolei istnieje, po prostu oznaczona jest numerem 14), a w windzie zauważyłeś brak przycisku z tym numerem. Zmówiliśmy się przeciwko liczbie 13, choć niewielu z nas wie, dlaczego. A, i jeszcze ten nieszczęśliwy piątek – jego związek z liczbą trzynaście i złem w ogóle przypieczętował  fakt, że publiczne egzekucje przez powieszenie wykonywano zwykle w piątki, a odbywały się na konstrukcjach mających trzynaście schodków.

Zupełnie inaczej trzynastkę postrzegali starożytni Egipcjanie, którzy otaczali tę liczbę szacunkiem i czcią, gdyż wiązali ją z wiecznością. Wierzyli, że do nieba wchodzi się po drabinie liczącej trzynaście szczebli. Wspinanie się po niej miało być ostatnim krokiem do osiągnięcia nieśmiertelności, symbolem wniebowstąpienia.

W perspektywie numerologicznej trzynastka również wypada całkiem korzystnie. Sama w sobie nie jest pechowa: jej energie to „siła” liczby jeden i „aktywność” liczby 3, a ich suma daje liczbę cztery, stabilną podstawę do działania. Trzynastka jest jednak narażona na niestabilność, jeśli jej energia zostanie przekierowana na złe cele lub jeśli występuje w towarzystwie słabych aspektów.

ILLUMINATIO86Trzynastkę można zatem interpretować jako trudność, której pokonanie zapowiada szczęście, oświecenie i nowy początek. Jest zatem źródłem, z którego można czerpać wiedzę i powodzenie – wystarczy, że nastawimy się do niej pozytywnie. To od nas tak naprawdę zależy, czy będzie przynosiła nam pecha czy szczęście.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wibracjach liczb i ich znaczeniu w swoim życiu? Zajrzyj do numerologicznego kompendium – Numerologii chaldejskiej autorstwa Heather Alicii Lagan.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...