Czym różnią się aniołowie od duchowych przewodników? O książce „Anioły i duchowi przewodnicy”

Anioły są niezwykle popularne na całym świecie, pojawiają się w one różnych religiach i wierzy w nie bardzo duża liczba ludzi – a czasem o ich istnieniu przekonują się nawet ci, którzy wcześniej w nie nie wierzyli. Ci niebiańscy posłańcy i przewodnicy stali się również tematem wielu dzieł, w niejednej księgarni znajdziemy cały rząd książek o nich. Czy warto więc spośród innych pozycji wybrać książkę „Anioły i Duchowi Przewodnicy” Richarda Webstera?
Wielu zainteresowanych tematem zapewne kojarzy nazwisko autora, ja najbardziej z książki '”Twórcza Wizualizacja dla początkujących”, która jest godna polecenia. Dlatego też podszedłem do książki „Anioły i duchowi przewodnicy” z zainteresowaniem. ILLUMINATIO39

Książka ta wydana jest przez Wydawnictwo Illuminatio, które jest dla mnie znakiem jakości ze względu na porządne tłumaczenie i układ graficzny. Tekst jest odpowiednio rozłożony, więc czyta się wygodnie, choć wolałbym, gdyby między akapitami częściej występowały odstępy.
Przechodząc jednak do treści książki – aniołów i przewodników – myślę, że temat ten jest niewątpliwie warty poznania. Każdy słyszał o aniołach, jednak ta książka – choć nie jest zbyt skomplikowana – udziela wielu informacji na ten temat.

Aniołowie są to zatem istoty, posłane przez Boga,
aby pilnowały spraw ziemskich i niebiańskich,
pomagały ludziom w codziennych, jak i duchowych sprawach,
oraz aby szerzyły na Ziemi boską Miłość.

Istnieje cała hierarchia niebieska, od Serafinów i Cherubinów, po Archaniołów i Anioły. Te ostatnie są chętne do pomagania ludziom, kiedy tylko będą o to poproszone. Czasami pomagają nam w kryzysowych sytuacjach, kiedy nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Każdy z nas ma też swoich własnych aniołów stróżów, którzy chronią nas i wspierają przez całe życie.

Duchowi przewodnicy są to natomiast ludzie, którzy osiągnąwszy wysoki stopień duchowy, istnieją po to, aby nas prowadzić i nam doradzać – trzeba tylko z nimi nawiązać kontakt. Ponownie, każdy z nas ma ich przydzielonych przewodników na daną inkarnację i możemy korzystać z ich pomocy, przede wszystkich w ważnych sprawach naszej duchowości i rozwoju.

angelsCzasami przeżywamy życie nieświadomi, że mamy dookoła nas siły, które możemy prosić o różne sprawy. W książce „Anioły i Duchowi Przewodnicy” wielokrotnie możemy przeczytać, że warto je jednak poznać. Moje doświadczenie również potwierdza, że czerpanie z tego źródła Miłości jest niezwykle cenne.

„Pozwól aniołom i przewodnikom, aby pomagali ci osiągać życiowy sukces, powodzenie i nieustannie się rozwijać” – twierdzi Richard Webster. I mogę tu szczerze powiedzieć, że ma on rację.

Co mogę powiedzieć o tym, jaka jest taka książka? Cóż, oprócz szczegółowych informacji na główny temat, zawiera ona jeszcze wiele więcej. Bardzo wyróżniającą się tu dla mnie rzeczą są podane liczne ćwiczenia i instrukcje. Richard Webster wyczerpująco opisuje na przykład jak skontaktować się ze swoim przewodnikiem, jak stworzyć własny myślokształt – anioła stróża, jak przywoływać archaniołów… Jest to warte uwagi, bo w wielu książkach takie ćwiczenia są brutalnie skrócone lub w ogóle pominięte.
O ile przykładowo w dziełach Doreen Virtue często czytamy „Poproś aniołów o to…”, „Powierz aniołom to…” – tu mamy metody kontaktów z wyższymi siłami, które wymagają czasami praktyki i powtórek. Cóż, jest to kwestia gustu, i ja – choć nie przeszkadza mi prostota u Doreen – jestem otwarty na nowe rzeczy, których możemy się nauczyć z książki Richarda Webstera.  Jak to jest z niektórymi książkami o rozwoju duchowym i magii, ta również zasługuje na to, aby do niej wielokrotnie wracać i praktykować zawarte w niej ćwiczenia.

Cechą książki „Anioły i Duchowi Przewodnicy” jest też to, że znajdziemy tu zdecydowanie mnóstwo historii, faktów, dat i wydarzeń, cytatów i odwołań do różnych dzieł. Niekoniecznie mi się to podoba, bo czasem odrobinę nudzi, a wolałbym, gdyby autor skupił się na konkretach.
Jakkolwiek, podobały mi się niektóre historie znajomych lub klientów autora, przytoczone w książce (technicznym detalem jest to, że mogłyby być one jakoś wyróżnione w tekście, aby nie zlewały się z resztą). Opowiadają one między innymi o tym, jak aniołowie i przewodnicy pomagali w kryzysowych sytuacjach, w problemach życiowych, jak pomogli znaleźć właściwe osoby, miejsca, prace. Takie historie są podnoszące na duchu i uświadamiają, jak często doświadczamy dobra od świata, kiedy tego potrzebujemy.

PU_CHE20,1Richard Webster zawarł również w swojej książce bardzo inspirujące pomysły, w tym na stworzenie własnego anielskiego ołtarzyka oraz na prowadzenie anielskiego dziennika. Poświęcił również całkiem sporo na opisanie cech i korzyści pracy duchowej w grupie lub w parach.

W książce „Anioły i Duchowi Przewodnicy” znajdziemy także praktyczne informacje, m.in. opisy archaniołów, pasujące do nich kryształy, kolory, etc. Autor napisał też rozdział o innych istotach, jak duchach natury i żywiołów.

Na końcu książki znajduje się (lekko ubogi) słowniczek, a także spis polecanej literatury – choć głownie po angielsku, to jednak dobrej do poszukania dla zainteresowanych.

Porównując jeszcze z innymi autorami, piszącymi na ten temat, muszę tu zauważyć, że dobrą rzeczą w książce „Anioły i Duchowi Przewodnicy”’ jest to, że większość informacji jest zebranych w jednej książce, a nie są one rozdrobnione na kilka lub kilkanaście pozycji, jak to jest obecnie popularne wśród pisarzy.

Ogółem oceniam tę książkę pozytywnie. Jest ona odpowiednia dla wszystkich, którzy interesują się aniołami i są gotowi otworzyć się na ich energię. Jest to moim zdaniem kompendium podstawowej wiedzy o aniołach i duchowych przewodnikach.

Książkę można zakupić  w sklepie CzaryMary.pl pod linkiem zamieszczonym TUTAJ >>.

Autor recenzji: Łukasz Woźniak

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...