Jak korzystają z ziół znachorki? Zdrowotne i magiczne właściwości ziół

Niedawno ukazał się trzeci tom książki „Święte zioła poleskich znachorek” z ostatnią grupą roślin opisanych w porządku alfabetycznym. Znajdziesz w niej informacje o roślinach, z którymi się stykasz i których używasz na co dzień, np. w swojej kuchni, jak rozmaryn, tymianek czy ziemniak, a które możesz stosować w magii naturalnej (tak, ziemniak również ma zastosowania magiczne!).

Ziola_duzeTom trzeci to ostatnia część z serii książek zawierających wiedzę, którą przejęła od poleskich znachorek o leczniczym i magicznym zastosowaniu ziół Alla Alicja Chrzanowska. Przyznaję, że czekałam niecierpliwie na zakończenie serii. Wraz z książką „Magiczne kalendarium” tworzy ona unikalny zbiór wiedzy o roślinach, które choć są nam bardzo bliskie, to nie wiemy wiele o ich zdrowotnych i magicznych właściwościach.

Ostatni tom książki „Święte zioła poleskich znachorek” zawiera dodatkowo opis tworzenia mieszanek ziołowych na amulety magiczne, podział doby na godziny odpowiednie do odczyniania uroków i do spalania ziół oraz przepisy na specjalne mieszanki zdrowotne. Ciekawostką jest spis barwników naturalnych oraz trucizn. W książce znalazły się również zasady suszenia oraz przechowywania surowców zielarskich oraz kalendarz zbioru roślin.

Z jakich elementów składa się opis każdej rośliny w książce, opisane zostało na stronie:
Wiedza poleskich znachorek >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 3,50 z 5)
Loading...