Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok ;) – czyli o tym, jak realizować marzenia

Czy wiesz, ile razy jakiś książę przeoczył swoją księżniczkę z bajki tylko dlatego, że zdał się na logikę? Albo ile razy jakaś księżniczka przeoczyła swojego księcia z bajki tylko dlatego, że była zbyt dumna? Czy wiesz, ile razy czyjeś marzenie rozsypało się w drobny mak, gdy drzwi otworzyła służąca? Lub gdy stróżówka została wzięta za rezydencję? Albo gdy cisza przed burzą przynoszącą deszcz szczęścia i obfitości została mylnie odczytana jako sygnał do odwrotu?

Na szczęście nigdy nie jest za późno na to, aby dostrzec, co przeoczyliśmy, i aby zamiast na tych przeklętych „jak”, zacząć koncentrować się na swoim marzeniu, z niesłabnącą wiarą dążąc do jego realizacji.

Wszechświat*

Dziś chcę Ci powiedzieć, że niezależnie od tego, co do tej pory działo się w Twoim życiu – czy znalazłeś szczęście w związku, czy nadal poszukujesz drugiej połówki, czy spełniasz się w pracy, czy poszukujesz wciąż tej wymarzonej – wszystko, co dalej będzie się w nim działo, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Dlatego zadaj sobie trzy pytania:

  1. Czego pragnę? (Wyznaczanie celu)

  2. W jakim punkcie obecnie się znajduję? (Ustalanie punktu wyjścia)

  3. Jakimi ścieżkami będę podążał? (Wytyczanie szlaku)

Uważaj! Bardzo często w formułowaniu naszych dążeń pojawia się słowo: „powinienem/powinnam”: Co powinienem zrobić w ten weekend? Usuń to słowo ze swojego słownika :) Każdą powinność zamień na chęć: Co chcę zrobić w ten weekend? O wiele prościej będzie Ci odpowiedzieć na takie pytanie :)

Jeśli już wiesz, co chcesz zrobić – zacznij realizować swoje cele! Tylko powoli, nie od razu Rzym zbudowano ;)

A jeśli nadal nie masz pojęcia, czego pragniesz, mam dla Ciebie krótkie ćwiczenie na wyznaczanie właściwego kursu swojemu życiu.

ĆWICZENIE:

Weź 5 pustych kartek i każdą zatytułuj:

  1. Praca i kariera.

  2. Związki i relacje z innymi ludźmi.

  3. Dom i rodzina.

  4. Życie towarzyskie.

  5. Zdrowie i wygląd.

Na każdej z nich postaraj się napisać swój cel, jaki będziesz chciał zrealizować w danej dziedzinie w ciągu najbliższych dni albo miesiąca. Nie musisz wprowadzać od razu radykalnych zmian, Twoim celem może być nawet ulepszenie tego, co robisz dotychczas, poprzez dopisanie do swojego planu dnia/pracy nowych działań.

Postaw pierwszy krok w stronę marzeń. Każdy od czegoś zaczynał ;)

* Źródło: 7 kroków do osiągnięcia szczęścia, Mike Dooley – książka do kupienia w CzaryMary.pl po kliknięciu TUTAJ.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...