Sposób na nieproszonych gości w ogrodzie

Nie ma większej dumy i zadowolenia dla właściciela ogrodu, który jest piękny i zadbany, w którym rośliny są zdrowe. Czasem jednak dużym utrapieniem stają się rozkopane kretowiska bądź plaga ślimaków. Jest na to sposób: wystarczy ustawić w ogrodzie piramidki ogrodowe.

Piramidki ogrodowe rozmieszcza na wybranej części działki, na której uprawia się cenniejsze rośliny lub warzywa. Między poszczególnymi piramidkami zaleca się odległości 5-6 metrów.

piramidka Wszystkie piramidki powinny być ukierunkowane na północ, a rozmieszczenie ich na działce powinno tworzyć obszar harmonijnego oddziaływania na uprawy. Mogą być pozostawione bezpośrednio na powierzchni działki, wkopane całkiem do ziemi, wreszcie mogą być częściowo ukryte pod powierzchnią gruntu. Na styku łączenia bocznych ścianek piramidki ogrodowe powinny być nitowane, przynajmniej jednym nitem, aby zapobiec rozklejaniu się piramidek podczas kilkumiesięcznego przebywania w ziemi.

Stwierdzono, że na działkach, na których były rozmieszczone piramidki, nie zaobserwowano szkód wyrządzanych przez krety, nornice czy ślimaki. Pojedyncze piramidki można również umieszczać na kilka dni nad krzewami róż lub innych cenniejszych upraw, można także od wierzchołka piramidki wyprowadzić kawałek drutu lub linki miedzianej, i jego drugim końcem doładowywać energetycznie przez korzenie inne drzewko lub roślinę w pobliżu.

Rośliny poddane działaniu piramidek rosną znacznie szybciej, są większe, zdrowsze i mocniejsze, a także nie są atakowane przez szkodniki.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...