Beltaine, zaślubiny Boga i Bogini

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja obchodzony jest sabat Beltaine, zwany też Świętem Kwiatów. Świętu Kwiatów patronuje żywioł ognia, obowiązującym kolorem jest czerwony (kolor ognia) i zielony (kolor roślin).

blogBeltaine to radosna celebracja płodności i seksualności żywych istot, czas zaślubin Boga i Bogini, która z Dziewicy staje Matką. Beltane jest najbardziej erotycznym świętem roku! Pary mogą celebrować tę magiczną noc kochając się w ogrodzie lub na łóżku pokrytym płatkami róż.

Jeśli masz możliwość brania udziału w wieczornym ognisku, wkrop do ognia kilka kropli olejku o kwiatowym zapachu: róży, frezji, jaśminu czy hiacyntu. Wyraź przy tym swoją intencję przyciągnięcia kochającego partnera do swojego życia lub odnowienia miłości w istniejącym związku.

Swój ołtarz możesz udekorować gałązkami głogu, wiosenną roślinnością, przedmiotami wykonanymi zimą i mającymi zastosowanie na wiosnę i latem, dziurawymi kamieniami (z naturalnie powstałymi wydrążeniami), kwiatami itp. Szczęśliwego Beltaine!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...