Magiczny Tarot Złotego Brzasku jest już dostępny

Oczekiwana przez studentów Magiji współczesnej Donalda Kraiga talia Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku jest już dostępna! Na zestaw składają się niemal 300-stronicowa książka i talia 79 kart, która spełniając wymogi rytuałów Zakonu Złotego Brzasku, zawiera dwie wersje karty Umiarkowanie.

Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku powstał z myślą o osobach, które poszukują wiarygodnego Tarota opartego na sprawdzonej tradycji. Na kartach znalazły się zarówno barwy dopełniające, jak i kolorystyczne skale czterech kabalistycznych światów, aby nawet osoba początkująca mogła od razu wyczuć właściwe danej karcie energie żywiołów. Zaawansowanym uczniom hermetyzmu ułatwi to medytację i pracę rytualną ze skalami kolorystycznymi.

Dołączona do zestawu książka wyjaśnia najważniejsze techniki magiczne Zakonu Złotego Brzasku. Zawiera opis symboliki składających się na tę talię kart, wprowadzenie do symboliki kabalistycznej i astrologicznej, metody stosowania talizmanów i kolorów dopełniających oraz podstawowe rytuały i przykładowe rozkłady kart.

CiceroMagiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku został stworzony przez adeptów sztuki magicznej Chica Cicero i Sandrę Tabatha Cicero na życzenie słynnego okultysty i ojca współczesnego ruchu Złotego Brzasku, Israela Regardiego. Chic i Tabatha są Starszymi Adeptami Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, jedynej tego rodzaju grupy działającej na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, która dysponuje Kryptą konsekrowaną przez Israela Regardie – w niej przeprowadzał on inicjacje mające na celu stworzenie Drugiego Zakonu, który posiadłby prawomocną sukcesję inicjacyjną od macierzystej świątyni londyńskiej.

Chic był bliskim przyjacielem i powiernikiem dr Israel Regardie. Po ustaleniu Świątyni Złotego Brzasku w 1977 roku, był jedną z kluczowych osób, które pomogły Regardie wskrzesić inicjacyjny oddział Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku w Stanach Zjednoczonych w 1980 roku. Wkrótce potem Chic poznał swoją przyszłą żonę i współautora talii, Sandrę Tabatha Cicero. Tabatha przez pięć lat pracowała nad wiernym przedstawieniem obrazów talii Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku, i dzięki jej wspólnej pracy z Chicem Cicero powstała pierwsza talia Tarota zawierająca symbolikę niezbędną podczas wykonywania rytuałów magicznych, którą teraz mamy możliwość poznać dzięki polskiemu wydaniu.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...