Tajniki magii świec

Tajniki magii świecBiblioteczka magicznych książek w CzaryMary.pl powiększyła się ostatnio o „Tajniki magii świecBereniki Tern, prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat zastosowania świec w magii.

O tym, że magia świec jest skuteczna (i bardzo estetyczna) nie trzeba przekonywać jej praktyków. Tak naprawdę ten rodzaj magii towarzyszy każdemu człowiekowi: zapalamy świece na szczególne okazje, podczas romantycznych kolacji, myśląc życzenie zdmuchujemy je na urodzinowym torcie – wszystkie te działania są przykładami praktycznego stosowania magii świec.

Ogień oczyszcza, transformuje i dodaje energii. Zapalając świecę z konkretną intencją wzmacniamy siłę realizacji naszego pragnienia. Wzmocnimy je jeszcze bardziej dobierając do niego odpowiedni kolor świecy, a nawet – dzień tygodnia.

Wszystkie informacje przydatne w magii świec znajdziesz w książce „Tajniki magii świec„. Najobszerniejszy Rozdział 1 omawia znaczenia najczęściej stosowanych kolorów świec, czyli kolor biały, czerwony, żółty, pomarańczowy, fioletowy, niebieski, zielony, różowy, czarny, brązowy, złoty, szary i srebrny. Autorka dopasowuje kolory do dni tygodnia, planet, znaków zodiaku, czakramów, znaczenia w kolorze aury, kamieni i symboliki. Opisuje typ osoby, któremu dany kolor odpowiada i to, jak wpływa on na ciało i psychikę w trakcie chromoterapii (terapii kolorami). Podaje również praktyczne zastosowanie danego koloru świecy  w magii.

Rozdział 2 skupia się na omówieniu właściwego doboru świec do naszego zaklęcia i na ich różnych rodzajach (a jest jest całkiem sporo! Sam możesz się o tym przekonać, przeglądając bogatą ofertę świec do rytuałów magicznych).

Rozdział 3 książki „Tajniki magii świec” poświęcony jest przygotowaniu i paleniu świec w magicznym rytuale. Autorka omawia, w jaki sposób dobrać rodzaj i kolor świecy odpowiedni do naszej intencji oraz jak ją oczyścić. Opisuje również rodzaje olejków zapachowych, zioła, kadzidła i kamienie szlachetnych, które wzmocnią nasz rytuał.

W Rozdziale 4, nazwanym „Rytuały magii świec”, przedstawia przykłady zastosowania świec w czterech rodzajach magii: miłosnej (czerwonej), finansowej (zielonej), ochronnej (białej) i destrukcyjnej (czarnej). Znajdziesz tu propozycje schematów rytuałów, które możesz uzupełnić, zmienić i dostosować do własnych potrzeb.

W kończącym książkę Dodatku znalazły się receptury najpopularniejszych proszków, olejków i kadzideł według praktyków magii hoodoo, np. na olejek uzdrawiania, proszek błogosławieństwa czy mieszanka na rzucanie uroków.

Jak widać, autorka omawia w swojej książce wiele zagadnień, nie zapominając nawet tych często zbywanych przez innych autorów i z tego powodu czyni to książkę „Tajniki magii świec” kompletnym przewodnikiem po każdym rodzaju magii świec. Teraz nie pozostaje nic innego jak znaleźć chwilę tylko dla siebie, zagłębić się w lekturze, wybrać odpowiedni do naszych potrzeb rytuał, dobrać do niego świece, pozwolić magii działać… i obserwować pozytywne efekty!

Tajniki magii świec

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...