Medytacja dla początkujących

Zalety regularnych medytacji są powszechnie znane: relaksują ciało i umysł, obniżają poziom stresu, rozwijają umiejętność koncentracji. Można powiedzieć, że medytacja jest podstawową praktyką dla każdej osoby pracującej nad swym rozwojem duchowym i prostym sposobem na poprawę stanu zdrowia osób szczególnie wrażliwych na stres. Jeżeli jednak uważasz, że medytacja nie jest wcale prosta, lub że być może nie jesteś na nią jeszcze gotowy, poradnik „Medytacja dla początkujących” poprowadzi Cię na drodze medytacyjnej praktyki.

Książka zawiera 59 ćwiczeń i wiele przydatnych wskazówek (zaczynając już we wstępie!), m.in. opisy takich medytacji, jak: Zmiana swojego tętna, Rozwijanie umiejętności, Medytacja pomagająca w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, czy Medytacja  uzdrawiająca z użyciem barw. Samodzielnie przekonasz się, że medytacja jest pewną i bezpieczną metodą poznania mechanizmów rządzących naszym umysłem. Pozwala ona zgłębić tajemnice naszej osobowości i zaprzyjaźnić się ze wszystkimi jej aspektami –  i tymi dobrymi, i złymi. Medytacja rozwija w nas cierpliwość wobec siebie samego i innych ludzi, pomaga zrozumieć rzeczy, których nie bylibyśmy w stanie zrozumieć w inny sposób. Kiedyś przeczytałam mądre słowa, że jeśli w ciągu dnia nie możemy znaleźć 30 minut wolnego czasu na medytację, powinniśmy zwiększyć go do całej godziny…

Zapraszam do zapoznania się z DŁUŻSZYM FRAGMENTEM KSIĄŻKI >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...