Naturalny świecznik, który… oczyszcza powietrze

swiecznik_solny_3Wyobraź sobie przyjemny wieczór, odpoczynek po dniu pełnym wrażeń – w domowym zaciszu, przy ciepłym blasku świec. Ulubiona herbata jest już zaparzona, a Ty odpływasz w przyjemny relaks lub oddajesz się ulubionemu zajęciu. Płomień spokojnie kołysze się, „bawiąc się” kolorami świecznika, a świecznik… oczyszcza powietrze. Czy to możliwe? Tak, jeśli jest to świecznik wykonany z odpowiedniego materiału, na przykład soli himalajskiej.

Sól himalajska

Ten rodzaj soli uważa się za najczystszy i najzdrowszy na świecie. Proces powstawania soli himalajskiej liczy się w milionach lat. Jej początki sięgają miliony lat wstecz, gdy słońce wysuszało morze (znajdujące się na terenie dzisiejszego Pakistanu), a procesy tektoniczne zmieniły krajobraz rejonów himalajów.

Sól himalajska jest bogata w kilkadziesiąt składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jej charakterystyczne różowe zabarwienie świadczy o zawartości żelaza.

Sól himalajska ma zastosowanie kosmetyczne, zdrowotne, spożywcze. Lampy i świeczniki wykonane z soli himalajskiej korzystnie wpływają na powietrze – przywracają równowagę jonową, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Świeczniki i lampy z soli himalajskiej

Świeczniki i lampy solne można umieścić w każdym pomieszczeniu w domu i w biurze, lecz korzystniejsze będą miejsca, w których stale pracują urządzenia zasilane energią elektryczną (np. komputery, telewizory). Wspomniane urządzenia są źródłem jonów dodatnich, tworząc tzw. smog elektromagnetyczny. Powoduje on obniżenie koncentracji, a nawet bezsenność. Natomiast sól himalajska zmniejsza te niekorzystne oddziaływanie. Efekt jest wzmocniony, gdy sól jest „podgrzana” – ciepłem świecy lub żarówki (w lampie).

Świeczniki i lampy wykonane z soli himalajskiej są rozwiązaniem prostym i praktycznym. Z jednej strony są ciekawym elementem dekoracyjnym, z drugiej – przywracają równowagę jonów powietrza, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Kolejną ich zaletą jest niepowtarzalny klimat, który tworzą – wieczorową porą już kilka małych świeczników z zapalonymi świeczkami tworzy nastrojową atmosferę…

Świeczniki i lampy z soli himalajskiej

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...