Szczęśliwego Yule!

Moment przesilenia zimowego i początek astronomicznej zimy przypada w tym roku 21 grudnia na godzinę 18:10. Przesilenie zimowe oznacza nowy początek – narodziny Słońca. Dla Słowian był to to pierwszy dzień nowego roku, świętowano tak zwane Szczodre Gody, inaczej Święto Godowe. Od przesilenia światło zwyciężało nad ciemnością, zaczynało przybywać dnia, a ubywać nocy. Ten dzień przynosił nadzieję, radość i optymizm, bo Swaróg – bóg Słońca, znów zaczynał odzyskiwać panowanie nad światem. Stary cykl się zamykał, umierało stare Słońce, a rozpoczynał się nowy cykl i rodziło się nowe Słońce.

Zima2Przesilenie zimowe jest odpowiednim czasem na przeprowadzanie rytuałów wzmacniających zdrowie, oczyszczających i poprawiających relacje z bliskimi. Jeśli prześladuje Cię pech, w dniu zimowego przesilenia, zanim ktokolwiek z domowników zdąży wstać w łóżka, weź miotłę, otwórz drzwi wejściowe do mieszkania i symbolicznie wymieć wszystkie problemy za drzwi.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...