Praktykując magiję enochiańską

Niedawno ukazała się „Magija enochiańska„, pierwsza książka w całości poświęcona magiji enochiańskiej autorstwa Lona Milo DuQuette – maga praktykującego ten system od prawie 30 lat. System magiczny nazywany współcześnie magiją enochiańską powstał w oparciu o dzienniki i zapiski magiczne dr Johna Dee i Edwarda Kelleya. Poznali się oni 1582 roku. Ich współpraca trwała do roku 1587 i do tego czasu zorganizowali wspólnie kilkaset sesji jasnowidzenia o różnej długości. Kelley wpatrywał się podczas nich w kryształową kulę lub czarne obsydianowe zwierciadło. Twierdził, że nawiązywał kontakt z aniołami i opowiadał o wszystkim, co widział lub słyszał. Dee natomiast siedział obok niego, zadawał pytania i wszystko dokumentował.

Lon w „Magiji enochiańskiej” przedstawił sposób stworzenia własnej enochiańskiej świątyni magicznej. Według jego słów: „Jeżeli poważnie myślisz o praktykowaniu tej formy sztuki magicznej, powinieneś zdobyć przynajmniej Pierścień, Święty Stół, Lamen, Sigillum Dei Aemeth i siedem Chorągwi Wszechświata”. Czym są wymienione elementy, jak je rozumieć i jak samodzielnie wykonać, nawet w symboliczny sposób, dowiesz się zMagiji enochiańskiej„. Poznasz również procedurę i treści wezwań (zewów) do swojej praktyki.

A po co to wszystko? „Odtwarzanie narzędzi i procedur na podstawie opisów zawartych w pradawnych tekstach jest w przypadku niektórych magów niezwykle pobudzające i pomagać im zrozumieć uprawianą przez siebie sztukę magiczną. W ten sposób osiągają oni bowiem poziom mocy, który jest w ich mniemaniu niezbędny, by mogli wykonywać planowaną przez siebie pracę”.

Renata N.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...