Lekarz kwantowy

Książka Lekarz kwantowy ukazuje nowe oblicze medycyny, zwanej medycyną integralną, łączącą konwencjonalne metody leczenia i medycynę alternatywną. Jej autor, dr Amit Goswami, w 1964 roku otrzymał tytuł naukowy doktora fizyki na Uniwersytecie w Kalkucie. W wieku 38 lat swoją uwagę skupił na kosmologii kwantowej i teorii pomiaru kwantowego. Obecnie prowadzi wykłady, podróżując po USA i całym świecie.

Goswami wierzy, że źródło choroby i uzdrowienia tkwi w świadomości. Właśnie dlatego medycyna integralna, która uwzględnia moc sprawczą umysłu, ma do zaoferowania pacjentom i lekarzom o wiele szersze spektrum możliwości w kwestii uzdrawiania.

W swojej książce Goswami wymazuje podział pomiędzy fizyką a metafizyką i oddzielenie umysłu od ciała. Deepak Chopra, który napisał przedmowę Lekarza kwantowego, nazwał to „świętym graalem medycyny” – jedną podstawą, która będzie w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak wiele odmiennych metod leczenia jest w stanie wyleczyć nas z choroby.

Zapraszam do przeczytania dłuższego fragmentu książki, który znajdziesz TUTAJ >>

Książka Lekarz kwantowy podzielona jest na cztery główne części:

Część I jest przeglądem medycyny integralnej i informacje o fizyce kwantowej – wystarczająco, aby zaciekawić czytelnika i nie zdążyć przerazić skomplikowanymi zagadnieniami. Część II poświęcona jest medycynie ciała witalnego: ajurwedzie, tradycyjnej medycynie chińskiej, medycynie czakr i homeopatii. W części III autor wyjaśnia, w jaki sposób umysł tworzy choroby i opisuje niektóre techniki leczenia metodą umysłu i ciała. Część IV przedstawia leczenie jako okazję do rozwoju duchowego i wyjaśnia zagadki spontanicznych powrotów do zdrowia. W Epilogu Goswami snuje rozważania na temat wiecznie młodego ciała. Lekarz kwantowy jako całość uczy, jak podchodzić do kwestii zdrowia i leczenia w naszym wszechświecie, czyli we wszechświecie kwantowym.

Deepak Chopra określił książkę Lekarz kwantowy słowami: „Zawarto tu informacje, które mogą zmienić świat medycyny, jeśli nie cały świat w ogóle”.

Renata N.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...