Jeśli możesz zrobić więcej dobra, nie rezygnuj z tego

Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Ma przypominać nam, że powinniśmy traktować zwierzęta z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb, jak istoty żywe, zdolne do odczuwania bólu, radości czy wdzięczności. Jeśli nie mamy warunków do opiekowania się zwierzętami w domu, pomagajmy im w inny, możliwy sobie sposób. Może skłoni to Cię do odwiedzin i pomocy schronisku dla zwierząt w Twojej okolicy?

Pięknie o życiu i kolejnych wcieleniach pewnego psa opowiada książka „Misja na czterech łapach„. Główny bohater książki – Bailey – to uroczy psiak, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odradza się ponownie, by trafić w ręce ośmioletniego chłopca imieniem Ethan. Wkrótce stają się nierozłącznymi przyjaciółmi a Bailey dożywa szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że spełnił swoją misję. Jednak Bailey przychodzi na świat ponownie w kolejnym psim wcieleniu. O jego wędrówce opowiada właśnie ta książka. Wzruszy i ogrzeje serce nawet osoby, która nie ma pod opieką żadnych zwierząt. Pozwala spojrzeć na zwierzęta z innej perspektywy i bardziej skupić się na ich potrzebach.

Renata N.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...