Siedem głównych czakr w pigułce

Osoby, które mają dar widzenia świata energii, opisują system energetyczny człowieka jako fascynujące zjawisko.

Aura i czakry (tzw. centra energetyczne umiejscowione wzdłuż kręgosłupa) są swego rodzaju „elementami składowymi” systemu energetycznego człowieka. Każda z czakr doprowadza energię do określonych organów w ciele. Każda z nich jest wiązana z określoną płaszczyzną życia człowieka lub wyrazem siebie (np. pewnością siebie, brakiem zaufania, wyrażaniem uczuć, skłonnością do izolowania się). Poniżej dr Meg Blackburn Losey, autorka książki „Uzdrawianie energetyczne„, wprowadza nas w temat siedmiu głównych czakr i ich roli w ciele człowieka.

Czakra korony

Kolorem czakry korony jest biel (choć niektórzy jasnowidze widzą ją w kolorach fioletu). Jej zadaniem jest „zasilenie” w energię górne zatoki, mózg, szyszynkę, przysadkę i podwzgórze. Na tę czakrę największy wpływ wywiera zbyt intensywne wykorzystywanie zdolności umysłowych, jak również brak zaufania do swoich pomysłów i opinii oraz bezustanne szukanie porad u innych ludzi.

Czakra trzeciego oka

Kolorem czakry trzeciego oka są odcienie błękitu-indygo i barwy niebiesko-fioletowej. Energia z czakry trzeciego oka jest związana z: dolnymi zatokami, oczami, uszami. Zaburzenia w funkcjonowaniu tej czakry, prowadzą do chorób i dysfunkcji wcześniej wymienionych narządów.

Czakra gardła

Kolorem czakry gardła jest zimno-niebieski. Ta czakra jest powiązana z szyją, ramionami, gardłem, górną częścią pleców. Ma związek z takimi kwestiami, jak kontrola, zaufanie, urazy i poczucie bezpieczeństwa przy wyrażaniu swojej wewnętrznej prawdy. Czakra jest „nadwerężona”, gdy mamy problemy z poczuciem własnej wartości lub brakuje nam siły osobistej.

Czakra serca

Kolorem czakry serca jest jasna zieleń. Jej energia ma wpływ przede wszystkim na: płuca, piersi, serce, środkową część pleców. Na czakrę serca wpływają nierozwiązane problemy emocjonalne. Nieprawidłowo pracująca czakra serca sprawia, że człowiek ukrywa swoje prawdziwe emocje, jest pełen rezerwy a organy i części ciała z nią powiązane nie pracują dostatecznie dobrze.

Czakra splotu słonecznego

Kolorem czakry splotu jest głęboki odcień żółtego. Energia przepływająca przez tę czakrę jest powiązana m.in. z jelitem cienkim, żołądkiem, pęcherzykiem żółciowym, przeponą, wątrobą i śledzioną. Czakra ta ma mnóstwo funkcji, wpływa m.in. na kreatywność, relacje osobiste, autoekspresję, wyrażanie uczuć, skłonności do izolowania się i postaw aspołecznych.

Czakra sakralna (druga czakra)

Kolorem drugiej czakry jest ciepły pomarańcz. Jest ona ściśle powiązana z tym jak postrzegamy siebie, a „odciska się” na niej brak wiary w siebie, sytuacje konfliktowe, ale i również krzywdy na tle emocjonalnym i seksualnym. Jej energia dopływa m.in. do nerek, pęcherza, narządów rozrodczych i większej części jelita grubego.

Czakra podstawy (czakra pierwsza)

Kolorem czakry podstawy jest jasna czerwień. Jej energia dopływa m.in. do narządów rozrodczych i odbytu. Jej funkcjonowanie związane jest z poczuciem przynależności, dopasowania, poczuciem fizycznego bezpieczeństwa.

Źródło: „Uzdrawianie energetyczne

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...