Wrzos i jego magia

Wrzos jest wieloletnią krzewinką, dorastającą do 80 cm, o licznych, drobnych i wąskich liściach i małych fiołkoworóżowych kwiatach, zebranych na szczytach gałązek w jednostronne grono. Kwiaty, czasem niezdrewniałe szczyty pędów, zbierane są w sierpniu i wrześniu krótko przed kwitnieniem. Suszy się je w cieniu, w przewiewnym miejsc w temperaturze do 40°C. Wrzos ma działanie przeciwzapalne, moczopędne, przeciwreumatyczne i uspokajające.

WRZOS By uzyskać napar z wrzosu, 1 łyżkę ziela zalewamy 1 szklanką wrzątku. Napar z ziela wrzosu stosuje się w przewlekłych nieżytach pęcherza, w nieżytach przewodu pokarmowego, w łagodnych biegunkach i niedostatecznym wydzielaniu się soku żołądkowego. Pomocniczo stosowany jest też w stanach podniecenia nerwowego i bezsenności. Napar zastosowany miejscowo łagodzi również grzybicę skóry.

Energie wrzosu w magii chronią przed agresją, złością i zawiścią, pomagają przezwyciężyć zło. Możesz nosić przy sobie w woreczku ususzone kwiaty wrzosu, by przyciągać do siebie szczęście. Wrzos jest również rośliną zapewniającą szczęście w związku.

Wrzos zapewnia też wierność i trwałość uczuć, ułatwia okazywanie czułości i z tego powodu Celtowie dekorowali nim miejsca zaślubin. Skorzystaj z energii wrzosu, jeśli chcesz użyć magii, aby ukochana osoba była Ci wierna. Zerwij przed zachodem słońca garść wrzosu i spal go w miseczce razem z kilkoma swoimi włosami. Wetrzyj popiół w trakcie masażu w głowę ukochanej/ego, by nigdy Cię nie zdradziła.

Wrzos wspomaga również w rozstaniu się z tym, co hamuje nasz rozwój. Przyśpiesza kończenie wszelkich działań, rozjaśnia skomplikowane sytuacje, wzmacnia naszą siłę woli. Pomaga w pozbywaniu się uzależnienia od innych ludzi, a jednocześnie wpływa pozytywnie na naszą harmonię z otoczeniem.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...