Robin Wood Tarot

Do CzaryMary dotarła nowa dostawa kart Tarota, woreczków, dzienników i zestawów run na kamieniach szlachetnych. Pojawiło się w niej kilka nowych talii kart, które postaram się dokładniej opisać.

Na pierwszy ogień trafia talia wydawnictwa Llewellyn:Robin Wood Tarot zachwycająca piękną grafiką, żywymi obrazami i świetlistą energią. Swoją nazwę zawdzięcza po prostu nazwisku swojego autora: Robina Wooda, który na cały projekt powstawania tej talii poświęcił 10 lat.

22 Wielkie Arkana wypełnione są energią natury, przenosząc obrazy na otwartą przestrzeń i do pięknych siedzib bogów. W tej talii nawet karta Śmierci nie wydaje się być straszna i przerażająca:

Majors1Postacie na Małych Arkanach są tak żywo przedstawione, że wydają się oddychać. Często sprawiają wrażenie wielowymiarowości, jakby można było wejść w obraz na karcie. „Przyjrzyj się pracy chłopca, który rzeźbi pentagramy na drewnianych dyskach na karcie 8 Pentakli. Pomóż z radością w wykradaniu broni na karcie 5 Mieczy. Przyłącz się do wesołego tańca na 4 Buław” – ten opis oddaje klimat całej talii.

Poniżej – przykładowe karty Małych Arkanów z talii „Robin Wood Tarot„:

Minors1Talia Robin Wood Tarot jest odpowiednia i dla osób początkujących, jak i dla zaawansowanych tarocistów, których zachwycą jej promienne, kolorowe obrazy. 56-stronicowa instrukcja zawiera opisy podstawowego znaczenia kart oraz trzech rozkładów kart.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...