Początek jesieni

Wczoraj o 22:44 rozpoczęła się astronomiczna jesień. W astrologii równonoc jesienna wyznacza początek zodiakalnego znaku Wagi. Na równonoc jesienną przypadają słowiańskie Dożynki, Święto Plonów. To święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

wieniecŚwięto Równonocy Jesiennej jest jednym z czterech tzw. Sabatów Mniejszych, zwanym również Mabon. Część święta Równonocy Jesiennej poświęcona jest zbiorom, boskim darom które pozwolą nam przetrwać zimę. Ołtarz w czasie Mabon ozdobiony zostaje żołędziami, gałązkami dębu, sosnowymi i cyprysowymi szyszkami, kłosami zbóż, źdźbłami pszenicy oraz innymi owocami i orzechami. Symbolem święta jest snop żyta. Druga część święta Równonocy Jesiennej powiązana jest z tym, że następuje unikalny moment kiedy światło i ciemność są w na chwile w równowadze.

Przypomina to o tym, że wszystko ma swój początek i koniec, ma swoją przeciwwagę. Dlatego ważne jest by w tym dniu zwrócić szczególną uwagę na zrównoważenie aspektów energii męskiej i żeńskiej, Boga i Bogini, życia i śmierci. Święto Równonocy Jesiennej jest także podsumowaniem roku i oceną naszych osiągnięć oraz zastanowieniem nad tym, co nas spotkało, co przeżyliśmy, czego chcemy, a co jest dla nas ciężarem i czego chcemy się z życia pozbyć.

Zapraszam do lektury artykułu Magia Równonocy Jesiennej >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...