Szepty wieczności Paramhansa Joganandy

„Kochałem wszystko, tylko po to, by odkryć, że pragnąłem tylko Ciebie.
Przyjdź! Bądź zawsze ze mną!” Paramhansa Jogananda

Paramhansa Jogananda był nie tylko duchowym mistrzem, wielkim joginem, lecz był też mistrzem poetą, którego wiersze objawiały obecność boskości skrytą za zwykłą codziennością.

yogpUrodził się 5 stycznia 1893 roku, jako Mukunda Lal Gosh, syn Gyana Prabha i Bhagabati Charan Gosh. Nawet we wczesnym dzieciństwie wysyłał listy do Boga w niebie, czekając na Jego odpowiedź – już wtedy tak wielka była jego miłość do Boga. Dzięki nieugiętej sile woli, swej niezwykłej osobowości i wysokiemu stanu duchowego doświadczenia stał się latarnię oświetlającą ścieżkę Krija Jogi dla milionów ludzi na Zachodzie. Po 15 latach nieustannej pracy duchowej w USA powrócił do Indii w 1935 roku. Wiele wielkich osobowości odwiedziło go w tym czasie i uzyskało inicjację w Krija Jogę rozumiejąc ją jako naukowe podwaliny wszystkich religii.

Życie Joganandy było pełne wydarzeń, cudowne i bardzo znaczące. Jego książki takie jak „Autobiografia jogina„, „Szepty wieczności” są dowodem jego błyskotliwości i doświadczeń z Jaźnią. 7 marca 1952 roku, w czasie bankietu zorganizowanego dla Binaya R. Seny, byłego ambasadora Indii w USA, Joganandadżi w środku swojego przemówienia z błogosławionym uśmiechem osiągnął mahasamadhi, stan świadomego opuszczenia ciała. Jego fizyczne ciało niepochowane przez dwadzieścia dni nie nosiło jakiegokolwiek śladu rozkładu.

W najnowszej księdze wydanej w języku polskim  – „Szepty wieczności” – Paramhansa Jogananda dzieli się kwieciście pięknymi myślami i słowami przepełnionymi tęsknotą za boskością. Wystarczy otworzyć księgę w dowolnym miejscu i przeczytać go. Mentalnie powtórz sobie wers, który do Ciebie głęboko przemawia. W krótkim czasie dostrzeżesz przemianę swej świadomości.

„Boski Ojcze, to jest moja modlitwa i nie dbam o to,
co mógłbym na zawsze posiadać, lecz udziel mi mocy
otrzymywania na życzenie,
czegokolwiek bym potrzebował każdego dnia”.

Szepty wieczności” mają moc radykalnego przyspieszenia wzrostu duchowego. Dzięki nim spontanicznie rozpoczniesz swe własne rozmowy z Bogiem.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...