Wakacje z buddyjskimi mnichami

mnisiWakacje to czas, w którym możemy czytać nie to, co musimy, ale to, co chcemy! :) Jeśli szukasz lektury idealnej na lato, zwróć uwagę na gorącą nowość: „Mnisi i ja” Mary Peterson.

Po śmierci swojego ojca Mary poczuła, że zawalił się jej cały świat, a ona nie miała już domu, do którego mogłaby wrócić. Aby odnaleźć się na nowo, wyruszyła na 40-dniowe odosobnienie do buddyjskiego klasztoru we Francji, który jest szkołą uważności prowadzoną przez mistrza zen, Thich Nhat Hanha.

Skromne życie, brak wygód, kąpiele w lodowatej wodzie i godziny medytacji pozwoliły jej odebrać najważniejsze lekcje płynące ze zwykłych rzeczy. Po 40 dniach Mary ukończyła naukę uważności, odkrywając przesłanie swojego mistrza. Najważniejszą chwilą jest teraz, najważniejszą osobą – ta, przed którą właśnie stoimy, a najważniejszym zadaniem w życiu – uczynienie szczęśliwym tej osoby, która jest obok nas.

Ile ograniczeń trzeba pokonać, żeby odnaleźć siebie? Skąd czerpać najprostsze prawdy? Mnisi i ja Mary Paterson to pełna optymizmu opowieść o tym, jak postawić znak równości pomiędzy życiem a radością.

Zapraszam do lektury fragmentu książki, który znajdziesz TUTAJ.

maryMary Paterson jest założycielką i kierowniczką działającego w Toronto Lotus Yoga Centre. Posiada certyfikat z kundalini jogi i hatha jogi, a także licencjat w dziedzinie nauk humanistycznych. Prowadzi zajęcia w różnych miejscach na całym świecie. Udzieliła wywiadów dla wielu czasopism, między innymi kanadyjskiego „Elle”, „The Toronto Star” oraz „The Globe AND Mail”. Podróżowała po Indiach, a obecnie mieszka w Toronto, w Kanadzie.

„Niech Twój wewnętrzny blask oświeci tych, którzy nie czują mocy życia.
Bądź tym, który kształtuje, a nie tym kształtowanym”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...